QPAD QH-1339 - technologia lotnicza w słuchawkach

QPAD QH‑1339 - technologia lotnicza w słuchawkach

QPAD QH-1339 - technologia lotnicza w słuchawkach
08.06.2009 11:55, aktualizacja: 08.06.2009 12:18

Na polskim rynku pojawiły się profesjonalne słuchawki QPAD QH-1339 przeznaczone dla graczy komputerowych. Oparte są na technologii stosowanej m.in. w prywatnym lotnictwie.

Słuchawki powstały dzięki współpracy firmy QPAD z niemieckim producentem sprzętu audio Beyerdynamic. Przeznaczone są dla graczy komputerowych ceniących wysokiej jakości dźwięk, bardzo dobre tłumienie szumów z otoczenia i wygodę użytkowania.

Słuchawki QPAD QH-133. pracują w szerokim zakresie częstotliwości (od 5Hz do 30 kHz), a generowany przez nie dźwięk charakteryzuje się czystymi tonami wysokimi oraz miękkim, głębokim basem. Zrównoważony i szczegółowy dźwięk połączony z dużą mocą pozwala na wierne odwzorowywanie dźwiękowych efektów specjalnych zarówno w grach, jak i filmach.

Obraz
© (fot. QPAD)

Konstrukcja słuchawek czerpie z doświadczeń lotnictwa. Oprócz precyzji dźwięku, główny nacisk położono na ergonomiczny kształt pozwalający na wielogodzinne użytkowanie bez odczucia zmęczenia. Słuchawki zapewniają też niemal całkowite odcięcie się od dźwięków z zewnątrz –. redukują hałasy otoczenia nawet o 18 decybeli.

Jak przystało na słuchawki dla graczy, QPAD QH-1339. wyposażono także w mikrofon pojemnościowy, który precyzyjnie rejestruje dźwięki, a dzięki kierunkowej charakterystyce efektywnie redukuje niepożądane szumy. Pozwala tym samym na skuteczną komunikację między zawodnikami np. w czasie zawodów e-sportowych.

Dostarczone do QPAD QH-133. sterowniki dają szerokie możliwości regulacji parametrów słuchawek oraz mikrofonu. Słuchawki można podłączyć do komputera, konsoli lub zestawu kina domowego – są wyposażone zarówno w standardowy wtyk mini jack, jak również adapter USB (w formie przejściówki). Adapter ma także wbudowany moduł karty dźwiękowej. Znajdują się na nim przyciski regulacji głośności oraz wyciszania słuchawek i mikrofonu.

Słuchawek QPAD QH-1339. można używać razem z dedykowanym systemem dźwięku przestrzennego QPAD Headset Surround System. Urządzenie gwarantuje pełną reprodukcję wirtualnego świata gier i pozwala graczowi usłyszeć każdy szczegół dźwięku. Wierna symulacja przestrzennego dźwięku jest możliwa dzięki zastosowaniu technik używanych przez projektantów ścieżek i efektów dźwiękowych w grach. System automatycznie wykrywa i dekoduje sygnał Dolby Digital, DTS i Pro Logic. Wyposażono go także w dwa wejścia cyfrowe (optyczne i koncentryczne).

Słuchawki objęte są 5-letnią gwarancją. Cena detaliczna wynosi 144. zł, natomiast razem z systemem dźwięku przestrzennego QPAD Headset Surround System - 9699 zł. Dystrybucję produktów QPAD w Polsce prowadzi firma MIP.

Specyfikacja techniczna:
Typ słuchawek: dynamiczne, zamknięte
Pasmo przenoszenia: 5 – 30 000 Hz
Czułość: 96 dBA
Impedancja: 32 Ohm
Zniekształcenia harmoniczne: < 0,2%
Moc: 100 mW
Poziom tłumienia dźwięków tła: 18 dBA
Typ mikrofonu: Pojemnościowy
Charakterystyka mikrofonu: kardioidalna
Pasmo przenoszenia mikrofonu: 30 – 18 000 Hz
Przewód: miedź OFC, długość 2,5 m
Wtyk: Jack 3.5 mm (pozłacany)
Podłączenie: PC (1x USB) oraz audio (2x mini jack 3.5 mm)
System operacyjny: Windows, MAC
Temperatura pracy: 0 °C do +60 °C
Zgodność z Plug & Play
Waga: 380g (razem z mikrofonem)
Gwarancja: 5 lat

Obraz
© (fot. QPAD)

Digital Surround Sound System
Wejścia cyfrowe 5.1: SPDIF optyczne lub koncentryczne
Cyfrowe wyjście audio: SPDIF optyczne
Formaty wejściowe: DTS, Dolby Digital, Dolby Prologic, PCM stereo
Wyjście słuchawkowe: 6.3 mm stereo (“duży jack”)
Maksymalna moc wyjściowa: 100 mW (250 Ohm, 1 kHz)
Czułość: 98 dBA
Zakres częstotliwości: 10 Hz - 20 kHz ± 0.3 dB
Zniekształcenia harmoniczne: 0.006 % (1 kHz, 250 Ohm)
Impedancja wyjściowa: 100 Ohm
Imepancja wyjścia słuchawkowego: 32 - 600 Ohm
Wymiary: 25. x 225 x 50 mm

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)