Purdue na ratunek twojemu telefonowi

Strona głównaPurdue na ratunek twojemu telefonowi
12.09.2015 19:07
Purdue na ratunek twojemu telefonowi
Źródło zdjęć: © Kārlis Dambrāns / CC

Piętą achillesową nowoczesnych telefonów są akumulatory, które wymagają ładowania co kilka lub kilkanaście godzin. Aplikacja opracowana przez uniwersytet Purdue może być pewnym sposobem na tę niedogodność.

Aplikacja Hush została opracowana przez środowisko akademickie w Purdue przy współpracy z Intelem i Mobile Enerlytics. Według badań przeprowadzonych przez uniwersytet na przykładzie telefonów Galaxy S3 i Galaxy S4, 28,9 proc. energii jest zużywanych średnio przez telefon w stanie uśpienia, mimo iż teoretycznie sprzęt powinien zużywać w tym stanie jej minimalną ilość.

Android, jak się okazuje, jest bardzo kiepsko napisany pod kątem oszczędzania energii: usterki w systemie i nadużywanie przez aplikacje uprawnień do wybudzania telefonu powodują, że akumulatory wyczerpują się szybciej, niż powinny. Aplikacja Hush rzekomo może oszczędzić nawet 15 proc. mocy ograniczając pracę Androida w tle gdy telefon jest uśpiony. Realna skuteczność tego narzędzia i wpływ jego na komfort użytkowania telefonu są intrygujące i postaramy się je sprawdzić.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: European Rover Challenge 2015 - relacja

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)