Psycholog doradzi w Internecie

Psycholog doradzi w Internecie

Psycholog doradzi w Internecie
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
04.01.2010 11:24, aktualizacja: 18.05.2018 11:04

Czeka nas formalizacja nowego zawodu: internetowego psychologa, zapowiada "Dziennik Polski". W sieci coraz prężniej rozwija się rynek usług psychologicznych

Jeden e-mail od psychologa, kosztuje w granicach 20-3. zł. Rozmowa przez komunikatory internetowe typu GG lub Skype: 40-60 zł. A do tego jeszcze SMS-owe kursy wsparcia i wideokonferencje. Odpłatne są również testy osobowości, tłumaczenie snów czy internetowe kursy rozwoju.

Ceny za usługi są niższe w porównaniu z tradycyjną wizytą w gabinecie psychologa. Nie zawsze jednak kończy się na jednym e-mailu lub rozmowie online.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

- Wierzymy, że psychologowie, którzy świadczą usługi online, szanują zasady kodeksu etycznego tego zawodu, ale nie mamy tej pewności, mówi Beata Trojan z krakowskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Jej zdaniem, udzielanie porad online może być wykorzystywane czasem jako sposób na dorobienie sobie przez świeżo upieczonych absolwentów psychologii.

- Mnóstwo osób kończy takie studia, a ofert pracy w realnym świecie niestety jest niewiele. Internet daje możliwość uprawiania zawodu początkującemu psychologowi, tłumaczy Trojan i podkreśla, że właśnie między innymi ze względu na młodych ludzi, dopiero wchodzących na rynek pracy, należałoby wypracować standardy udzielania pomocy psychologicznej na odległość, czyli za pośrednictwem internetu.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)