PS2 z niespodziewanym bonusem

PS2 z niespodziewanym bonusem

20.07.2007 14:00, aktual.: 20.07.2007 14:55

Pewien 16-letni Brytyjczyk kupił niedawno za pośrednictwem serwisu aukcyjnego eBay konsolę do gier PlayStation 2. Po odbiorze przesyłki okazało się, że nabywca otrzymał niespodziewany bonus - w pudełku, obok konsoli, było 90 tys. USD.

Dodatek ów z pewnością ucieszył młodzieńca - tym bardziej, iż jak sam mówi, był trochę zawiedzony faktem, iż w opakowaniu nie znalazł zapowiadanych przez sprzedawcę dwóch dodatkowych gier.

Do zdarzenia doszło w marcu, jednak poinformowano o nim dopiero teraz. Młody Brytyjczyk powiadomił o całej sprawie policję - funkcjonariusze przejęli przesyłkę. W czerwcu sąd zdecydował, że policja ma trzy miesiące na ustalenie, jak dolary znalazły się w pudełku i do kogo właściwie one należą. Działania te jak dotąd są bezowocne - jeśli przez kolejne 60 dni właściciel pieniędzy nie zgłosi się na policję lub nie zostanie namierzony przez funkcjonariuszy, 90 tys. USD zostanie zwrócone nastolatkowi, który dokonał zakupu na eBay'u.

_ "Tą sprawą zajmuje się nasz wydział do spraw przestępczości gospodarczej. Funkcjonariusze starają się ustalić pochodzenie pieniędzy. Dochodzenie wciąż trwa, więc nie mogę przedstawić zbyt wielu informacji - mogę tylko powiedzieć, że jak dotąd nie dokonano żadnych aresztowań" _ - mówi rzecznik policji z Norfolk.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)