Przydatne strony internetowe

Przydatne strony internetowe
Źródło zdjęć: © © jamdesign - Fotolia.com

06.12.2013 16:50, aktual.: 12.04.2017 19:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Są w internecie miejsca, w które lepiej nie zaglądać, ale są też takie strony, które każą zadać sobie tylko jedno, bardzo ważne pytanie: "czemu wcześniej o tym nie wiedziałem?" Przejrzeliśmy dla was sieć i meandrując między witrynami, które nigdy nie powinny powstać, dotarliśmy do tych kilku wyjątkowo przydatnych narzędzi, które przydadzą się na co dzień.

Są w internecie miejsca, w które lepiej nie zaglądać, ale są też takie strony, które każą zadać sobie tylko jedno, bardzo ważne pytanie: "czemu wcześniej o tym nie wiedziałem?". Przejrzeliśmy dla was sieć i meandrując między witrynami, które nigdy nie powinny powstać, dotarliśmy do tych kilku, wyjątkowo przydatnych narzędzi, które przydadzą się na co dzień.

1 / 10

Kalkulator pójścia spać

Obraz
© © olly - Fotolia.com

Zdarza się wam wstać niewyspanym, złym i ogólnie w nastroju, który każe myśleć tylko o tym kiedy znowu przyłożycie głowę do poduszki? To dlatego, że obudziliście się w samym środku fazy głębokiego snu. Aby uniknąć porannego zmęczenia, wystarczy obudzić się w płytkiej fazie snu, a trafić w nią pozwoli strona sleepyti.me, które powie o jakiej porze powinniśmy iść spać.

2 / 10

Strona padła?

Obraz
© © Maksim Kabakou - Fotolia.com

Zapewne nie raz trafiliście na niedziałającą stronę w internecie. Często w takiej sytuacji pojawia się pytanie czy to tylko w naszym komputerze tkwi problem, czy też usługa nigdzie nie działa? Odpowiedzi dostarcza www.downforeveryoneorjustme.com - wystarczy wpisać adres niedziałającej witryny w polu tekstowym, aby otrzymać odpowiedź na pytanie czy strona jest niedostępna tylko dla nas, czy dla całego świata.

3 / 10

Nagrywanie filmów z pulpitu

Obraz
© © Eugenio Marongiu - Fotolia.com

Jeśli czujecie potrzebę edukowania innych użytkowników internetu, którym chcielibyście pokazać, jak coś zrobić na komputerze, nie ma prostszego sposobu niż skorzystać z www.screenr.com. Usługa pozwoli nagrać co robimy w systemie i umieścić taki film w YouTube.

4 / 10

Internetowa linijka

Obraz
© iruler.net

Czasami zdarza się, że musimy coś szybko zmierzyć, ale nigdzie pod ręką nie ma tak archaicznego przedmiotu, jak linijka. Zamiast szukać starego piórnika z podstawówki, lepiej otworzyć www.iruler.net. Strona uwzględni przekątną i rozdzielczość ekranu naszego komputera i wyświetli wirtualną linijkę. Teraz wystarczy tylko przyłożyć mierzony przedmiot do ekranu.

5 / 10

Muzyka z filmu na YT

Obraz
© © Laurentiu Iordache - Fotolia.com

Mogę się założyć, że każdy z was co najmniej raz oglądał film na YouTube, w którym najbardziej podobała się wam muzyka. Zamiast pytać w komentarzach "co to za kawałek?", lepiej skorzystać z usługi www.listentoyoutube.com, która zamieni oglądany film w plik MP3.

6 / 10

Co to za piosenka?

Obraz
© © Nikolai Sorokin - Fotolia.com

Jeśli już jesteśmy przy zasłyszanych utworach muzycznych, zdarzyło wam się, że jakiś "kawałek" zagnieździł się wam w głowie i cały czas słyszeliście muzykę, ale za nic nie mogliście przypomnieć sobie tytułu? Właśnie w takiej sytuacji z pomocą przychodzi www.midomi.com - serwis, który pozwala zaśpiewać albo zanucić melodię, po czym wyszuka co to za piosenka.

7 / 10

Otwieranie i edycja PDF w internecie

Obraz
© pdfescape.com

Pliki PDF to dzisiaj właściwie standard dokumentów tekstowych przekazywanych w sieci. Ich największą zaletą jest fakt, że zawsze wyglądają tak samo, niezależnie od programu ani systemu, na którym są wyświetlane. Wadą plików PDF jest jednak konieczność ich otwierania w specjalnej aplikacji. Na szczęście dzięki www.pdfescape.com możemy wyświetlić i edytować te pliki za pomocą zwykłej przeglądarki internetowej.

8 / 10

Poszukam tego dla Ciebie w Google

Obraz
© lmgtfy.com

Ile razy można odpowiadać ludziom na pytania, na które sami mogliby znaleźć odpowiedź w wyszukiwarce internetowej. Tym bardziej, że sami zazwyczaj również musimy z tej wyszukiwarki skorzystać. W takiej sytuacji zawsze możemy wpisać pytanie w lmgtfy.com i wysłać linka do pytającej osoby. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że zrozumie aluzję.

9 / 10

Notatka z autodestrukcją

Obraz
© privnote.com

Są informacje, które chcielibyśmy komuś przekazać tak, by nie został po nich żaden ślad. Kiedyś po prostu szeptaliśmy komuś sekret do ucha albo wysyłaliśmy list z dopiskiem "spal po przeczytaniu". Niestety dzisiaj słuszne jest powiedzenie, że "coś raz wrzucone do internetu, zostaje tam na zawsze". Na szczęście i na to jest sposób. Usługa privnote.com pozwala wygenerować bezpieczny, zaszyfrowany link z wiadomością tekstową, która zostanie usunięta po przeczytaniu przez odbiorcę. Proste i skuteczne.

10 / 10

Deszczowy relaks

Obraz
© rainymood.com

Gdy macie stresujący dzień, uczycie się do egzaminu albo po prostu chcecie się zrelaksować, najlepiej sprawdzą się... odgłosy deszczu. Na stronie www.rainymood.com znajdziemy dokładnie to - dźwięki burzy, delikatnego letniego deszczu, albo jesiennej ulewy. Wszystkie jednakowo relaksujące.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (62)