Przetestuj fizykę karty graficznej

Przetestuj fizykę karty graficznej
Źródło zdjęć: © IDG

13.08.2008 16:30, aktual.: 13.08.2008 16:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W serwisie OZone3D udostępniono finalną wersję benchmarku FluidMark 1.0.0 umożliwiającego przetestowanie kart graficznych podczas wykonywania zadań związanych z fizyką.

Benchmark wykorzystuje nowe sterowniki udostępnione przez NVidię w wersji 177.83. Więcej informacji oraz łącza do plików do pobrania znaleźć można w materiale pt.: "NVidia udostępnia darmowe sterowniki z obsługą PhysX. Użytkownicy innych kart niż GeForce muszą zainstalować wpierw pakiet PhysX System Software 8.08.01.

FluidMark bazuje na silniku PhysX rozwijanym przez NVidię. Benchmark bada wydajność podsystemu graficznego symulując renderowanie lawy. Aplikacja wykorzystuje interfejs OpenGL 2.0 i działa na wszystkich kartach sprzętowo obsługujących standard. Urządzenia zgodne z OpenGL 2.0 to seria kart GeForce FX i nowsze oraz ATI Radeon 9500 i wyższe modele. Benchmark można także uruchomić na kartach S3 Chrome 400.

FluidMark można uruchomić w trzech trybach: programowym, który bada wydajność kart z godnych z OpenGL 2.0 i dwóch sprzętowych, umożliwiających test Ageia PhysX oraz drugi - kart GeForce z obsługą PhysX.

Aplikacja działa w systemie Windows XP oraz Windows Vista 32-bit.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także