Przenośny magnetowid od Pinnacle

Przenośny magnetowid od Pinnacle

04.01.2008 13:30

Firma Pinnacle Systems zaprezentuje na styczniowych targach Consumer Electronics Show w Las Vegas przenośny magnetowid, zapisujący rejestrowany materiał wideo bezpośrednio w pamięci przenośnego odtwarzacza multimedialnego, dysku USB lub pendrive'ie ( bez pośrednictwa komputera PC ).

Zewnętrzny nośnik podłącza się do Pinnacle Transfer Video przez złącze USB 2.0 - może nim więc być dowolne urządzenie do składowania danych, wyposażone w taki interfejs. PTV wyposażony jest też w złącza RCA, za pośrednictwem których można go podłączyć do źródła sygnału wideo - telewizora, odtwarzacza DVD czy tunera. Do pracy niezbędne będzie także podłączenie zasilania. Filmy zapisywane są w formacie H.264.

Producent zapowiada, że w jego ofercie dostępna będą również dodatkowe akcesoria - m.in. kable, dzięki którym podczas nagrywania programu użytkownik będzie mógł za pośrednictwem Pinnacle Transfer Video doładować baterię przenośnego odtwarzacza multimedialnego. Zdaniem przedstawiciele Pinnacle, PTV może być świetnym narzędziem do archiwizowania domowych zbiorów wideo, przechowywanych np. na kasetach VHS - dzięki niemu użytkownik może zdigitalizować filmy wygodnie i bez potrzeby instalowania w komputerze PC jakiegokolwiek dodatkowego oprogramowania.

Urządzenie mierzy 12,1 x 6,6 x 2,3 cm i zostało wycenione przez producenta na ok. 130 USD. Jego oficjalna prezentacja odbędzie się podczas targów CES - w sklepach Pinnacle Transfer Video powinien pojawić się pod koniec stycznia.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)