Przenośny klimatyzator Sharp CV-P09FR z generatorem jonów Plasmacluster

Przenośny klimatyzator Sharp CV‑P09FR z generatorem jonów Plasmacluster

Przenośny klimatyzator Sharp CV-P09FR z generatorem jonów Plasmacluster
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
13.09.2012 09:47

Urządzenia można używać w różnych częściach domu lub biura. Klimatyzator ten jest jednym z najcichszych na rynku – w trybie Quiet emituje dźwięki o natężeniu 36 dB.

Pogoda w naszym kraju bywa kapryśna –. jednego roku przez niemal całe lato pada deszcz, a innym razem mamy tygodnie tropikalnych upałów. Kiedy już nadchodzą, dają się mocno we znaki – w tak wysokich temperaturach nie da się ani pracować, ani odpocząć. Pierwsze, o czym myślimy, gdy nadejdą upalne dni, to założenie klimatyzacji. Niestety, jest to duży wydatek, czasami zbyt duży jak na te kilkanaście gorących dni w roku. Alternatywą może być klimatyzator przenośny. Ma on między innymi tę zaletę, że jest tańszy i można przenieść go z jednego pomieszczenia do drugiego. Na przykład rano może znajdować się w pomieszczeniach z oknami skierowanymi na wschód, a wieczorem – na zachód.

Wśród przenośnych klimatyzatorów nowością jest urządzenie marki Sharp oznaczone symbolem CV-P09FR. Zostało one wyposażone w generator jonów Plasmacluster, który wytwarza dodatnie i ujemne jony z unoszących się w powietrzu cząsteczek wody (H2O) i tlenu (O2). Jony Plasmacluster, natrafiając na drobnoustroje (np. zarodniki pleśni) lub substancje szkodliwe (np. dym papierosowy), tworzą skupiska otaczające szkodliwą materię, niszcząc ją oraz rozkładając źródła przykrych zapachów.

Instalacja klimatyzatora nie wymaga pomocy fachowców. Wystarczy ustawić go w pomieszczeniu i podłączyć do prądu, a odpływ gorącego powietrza umieścić w uchylonym oknie. Po naciśnięciu przycisku zasilania klimatyzator przystępuje do pracy. Sterowanie urządzeniem ułatwia ekran LCD i pilot.

Funkcja Swing (system automatycznych prowadnic powietrza) powoduje, że powietrze jest łagodnie rozprowadzane na wielu poziomach i nie działa silnym podmuchem. Ponadto model CV-P09FR został wyposażony w funkcje wentylowania i osuszania. Jak na klimatyzator, urządzenie firmy Sharp jest stosunkowo ciche –. poziom emitowanego przez nie hałasu wynosi 36 decybeli.

Cena urządzenia to ok. 2200 złotych.

Anna Paczuska

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)