Przenośny grill Darwin BBQ

Przenośny grill Darwin BBQ

Przenośny grill Darwin BBQ
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
08.06.2012 15:40

Jest niewielki i lekki, dzięki czemu można zjeść grillowane kiełbaski wszędzie tam, gdzie mamy na to ochotę.

Osoby, które nie mają tego szczęścia mieszkać w domu z ogrodem, skazane są na grillowanie w innych miejscach, na przykład w parku. Kłopot w tym, że taki piknik jest sporym wyzwaniem logistycznym. Oprócz jedzenia i napojów, które swoje ważą, trzeba jeszcze zabrać ze sobą węgiel, sztućce do przekładania mięsa, no i oczywiście grill. Aby było lżej, można kupić jednorazowy grill, który najczęściej składa się ze specjalnej tacki i kilku węgli. Kto jednak kiedykolwiek używał takiego wynalazku, wie, że po pierwsze, nie starcza on na długo, a po drugie, niewiele ma wspólnego z ekologią, bo po użyciu zostaje po nim spora warstwa śmieci.

Cóż więc powinni zrobić wielbiciele grillowania w terenie? Kupić grill przenośny, który będzie jednocześnie niewielki, lekki i wygodny do przenoszenia z miejsca na miejsce. Takim produktem jest Darwin BBQ, który złożony ma wielkość grubego laptopa. W środku znajduje się trójkątny grill z siatki stalowej oraz wyjmowany pojemnik na węgiel. Urządzenie po złożeniu ma wymiary 11,8 x 2,4 x 8,2 cm. Wykonano je z wytrzymałej stali, a także wyposażono w wygodną rączkę i zamek z blokadą zapobiegający przypadkowemu otwarciu urządzenia podczas przenoszenia. Jednocześnie upieczemy na nim np. cztery kotlety z karkówki czy kilka kiełbasek –. wystarczy, aby zaspokoić pierwszy głód.

Grill ma jeszcze tę zaletę, że po zakończeniu pikniku nie trzeba go na miejscu czyścić –. często nie ma po prostu takiej możliwości. Wystarczy strząsnąć wypalone węgle do kosza na śmieci i zamknąć walizkę z grillem. Mocny zamek sprawi, że urządzenie na pewno nie otworzy się podczas np. jazdy samochodem, a jego zawartość nie zabrudzi tapicerki. Dzięki temu czyszczenie można odłożyć na czas powrotu do domu.

Może nie można tego gadżetu porównać z „pełnowymiarowym”. grillem, ale na pewno może się ono przydać podczas wakacyjnych biwaków czy wtedy, gdy będziemy chcieli obejrzeć mecz w plenerze i przy okazji smacznie zjeść. Darwin BBQ można kupić w brytyjskich sklepach za 20 funtów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)