Przenośny dysk SSD z Wi‑Fi - Transcend StoreJet Cloud

Przenośny dysk SSD z Wi-Fi - Transcend StoreJet Cloud
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

06.12.2011 12:17, aktual.: 06.12.2011 12:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Transcend wprowadził do sprzedaży bardzo ciekawą konstrukcję, czyli bezprzewodowy dysk flash - StoreJet Cloud. Nośnik wykorzystujący technologię Wi-Fi pozwala na dzielenie danych pomiędzy pięcioma różnymi urządzeniami jednocześnie. Kompatybilność z systemami iOS, Android, Windows oraz MacOS, pozwala korzystać z dysku w połączeniu z niemal każdym tabletem, smartphonem czy komputerem.

Transcend StoreJet Cloud umożliwia niezależny dostęp do umieszczonych na dysku filmów, zdjęć czy muzyki przez różne urządzenia w tym samym czasie. Komunikacja ze StoreJet Cloud nie koliduje z zewnętrznymi sieciami Wi-Fi, dzięki czemu można jednocześnie korzystać zarówno z zasobów bezprzewodowego Internetu, jak i dysku. StoreJet Cloud występuje w dwóch wersjach pojemnościowych: 3. oraz 64GB. Urządzenie zostało wyposażone w baterię litowo-polimerową, która pozwala na 6 godzin aktywnego działania lub 8 godzin działania w trybie stand-by. Pozbawiony kabli i waży tylko 90 gramów.

Poprzez zastosowanie zabezpieczeń szyfrujących, dostęp do danych na dysku Transcen StoreJet Cloud może zostać ograniczony tylko do autoryzowanych użytkowników. Po podłączeniu nośnika do komputera kablem USB, pełni on rolę typowego zewnętrznego dysku twardego.

Do modelu StoreJet Cloud dołączana jest specjalna aplikacja do odtwarzania multimediów dla iPadów, iPhone’ów i iPodów. Umożliwia ona wygodną kontrolę nad udostępnionymi filmami, zdjęciami i muzyką, tworząc ich biblioteki i oferując różnorodne tryby odtwarzania. Ponadto, dzięki wsparciu dla licznych typów plików, nie ma konieczności konwersji do formatów kompatybilnych z iOS.

Sugerowane ceny detaliczne dysku StoreJet Cloud wynoszą 388 PLN brutto za wersję 32GB oraz 685 PLN brutto za wersję 64GB.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)