Przenośna, uniwersalna ładowarka słoneczna

Przenośna, uniwersalna ładowarka słoneczna

Przenośna, uniwersalna ładowarka słoneczna
Źródło zdjęć: © solartechnology
18.03.2008 15:46, aktualizacja: 19.03.2008 00:49

W dzisiejszych czasach mobilność oraz łatwy i szybki dostęp do
informacji to dla nas kluczowe sprawy. Większość z nas korzysta na co
dzień z telefonów komórkowych, aparatów cyfrowych, odtwarzaczy
muzycznych czy nawigacji satelitarnych

*W dzisiejszych czasach mobilność oraz łatwy i szybki dostęp do informacji to dla nas kluczowe sprawy. Większość z nas korzysta na co dzień z telefonów komórkowych, aparatów cyfrowych, odtwarzaczy muzycznych czy nawigacji satelitarnych. *
Ogromną zaletą tych urządzeń jest ich przenośny charakter. Problemem okazują się baterie, które musimy dość często ładować, zwłaszcza przy intensywnym wykorzystywaniu naszych mobilnych narzędzi. Przeważnie ogniwa rozładowują się w najmniej oczekiwanym przez nas momencie, np. właśnie wtedy, kiedy musimy wykonać ważny telefon. Problem pojawia się jeśli nie mamy ze sobą zapasowego akumulatora i nie posiadamy stacjonarnej ładowarki, dla której poza naszym biurem czy domem i tak bardzo trudno jest znaleźć zewnętrzne źródło zasilania.

Obraz

W jego rozwiązaniu pomoże bardzo ciekawe urządzenie - "Freeloader". Jest to przenośna, uniwersalna ładowarka, która dostarczy naszym podręcznym narzędziom niezbędną do ich działania energię. Urządzenie dzięki solarnym panelom 120mA zamienia energię słoneczną na elektryczną. Proces ładowania może także dobywać się z pośrednim wykorzystaniem portu USB.

"Freeloader" posiada stylową, aluminiową obudowę i został dodatkowo wyposażony w wewnętrzny akumulator Li-ion o pojemności 1000mAh. Przykładowo, potrafi on podtrzymywać zasilanie iPod’a przez 18 godzin, telefonu komórkowego do 44 godzin, PSP przez 2,5 godziny, a urządzeń PDA do 22 godzin.

Jak podaje producent, przybliżony, całkowity czas ładowania tego akumulatora wynosi 5 godzin poprzez zastosowane panele słoneczne i 3 godziny z wykorzystaniem interfejsu USB. "Freeloader" dzięki kompletowi 11 końcówek kompatybilny jest z nawigacjami Tom Tom, krótkofalówkami, odtwarzaczami iPod, palmtopami, kamerami i aparatami cyfrowymi, telefonami komórkowymi LG Chocolate, Motorola, Nokia, Samsung, Sony Ericsson oraz przenośnymi konsolami do gier Nintendo DS Lite i PSP. Wymiary urządzenia to 123 x 62 x 17 mm, a jego waga wynosi 185 gramów. Gadżet dostępny jest w cenie 29,99 funtów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)