Przegląd najlepszych ciśnieniomierzy

Strona głównaPrzegląd najlepszych ciśnieniomierzy
18.08.2015 15:22
Przegląd najlepszych ciśnieniomierzy
Źródło zdjęć: © wikimedia.org / Jesse K. Alwin, U.S. Marine Corps

Podczas wizyty u lekarza, jednym z pierwszych i najważniejszych badań jest zmierzenie ciśnienia tętniczego krwi. Kiedyś wykonywane tylko i wyłącznie w gabinetach lekarskich, teraz możemy sami w domowym zaciszu monitorować nasz organizm. Regularna kontrola ciśnienia może zawczasu wykryć anomalie, które przyczyniają się do powstania zaburzeń w układzie sercowo – naczyniowym.

Wybierając odpowiedni model ciśnieniomierza, warto zastanowić się nad kilkoma sprawami. Przede wszystkim kto będzie korzystał z aparatu, czy będzie to jedna osoba czy cała rodzina, czy będzie z niego korzystała osoba z nadwagą czy dziecko. A także czy wolimy urządzenie zasilane na baterie czy zasilane sieciowo. Ponadto powinniśmy zwróćmy uwagę na to, ile pomiarów wstecz jest w stanie zapamiętać sprzęt.
Aby mieć pewność, że dany ciśnieniomierz podaje prawidłowe wyniki pomiarów, powinno przejść tzw. walidację kliniczną i tym samym otrzymać certyfikat odpowiedniego towarzystwa naukowego. Najczęściej spotykane to: Brytyjskie Towarzystwo Nadciśnienia Tętniczego, Europejskie Towarzystwo Nadciśnienia Tętniczego lub Amerykańskie Towarzystwo na Rzecz Rozwoju Aparatury Medycznej. Warto pamiętać, że od jakości wybranego modelu zależy dokładność pomiarów, dlatego nie powinniśmy szukać tzw. "okazji", tylko wybrać takie urządzenie, które posiada odpowiednie certyfikaty oraz gwarancję przynajmniej na dwa lata.

Okazuje się, że najbardziej dokładne wyniki podają aparaty z mankietem naramiennym i to właśnie one rekomendowane są przez lekarzy. Jeśli właśnie stoisz przed wyborem ciśnieniomierza, poniżej prezentujemy kilka modeli, które warto wziąć pod uwagę.

1. AEG BMG 5611

288757070961129619
Źródło zdjęć: © (fot. mat. prasowy)

Urządzenie umożliwia automatyczny pomiar ciśnienia krwi oraz tętna, a także dodatkowo wykrywa arytmię. Wyposażony jest w duży wyświetlacz LCD. Urządzenie idealne jest dla dwóch osób, ponieważ zapamiętuje 2 x 60 ustawień. Ponadto pokazuje średnią wartość z ostatnich trzech pomiarów. Prezentowany model posiada duże przyciski operacyjne, które ułatwiają obsługę osobom starszym. Zasilane jest bateriami AA. Ciśnieniomierz można kupić już za 65 zł.

2. Tech-Med TMA-6000

288757070961260691
Źródło zdjęć: © (fot. mat. prasowy)

W urządzeniu zastosowano oscylometryczną metodę pomiaru, która dodatkowo charakteryzuje się technologią Fuzzy Logic. Obsługa urządzenia jest niezwykle prosta, ponieważ wystarczy nacisnąć jeden przycisk, a pomiar rozpoczyna się automatycznie. Duże przyciski i bardzo czytelny wyświetlacz LCD ułatwiają odczytywanie wyników. Zaletą tego modelu jest to, że posiada funkcję wykrywania objawów arytmii. Model zapamiętuje 60 ostatnich pomiarów wraz z godziną i datą. Urządzenie działa zarówno na cztery baterie AA, jak i również mamy możliwość podłączenia zasilania sieciowego. Tech-Med TMA-6000 kupimy w cenie 75 zł.

3. AND UA-767S

288757070961391763
Źródło zdjęć: © (fot. mat. prasowy)

Urządzenie dokonuje pomiaru krwi i pulsu przy nieregularnym pulsie (wskazuje częstotliwość występowania nieregularnego pulsu). W pamięci przechowuje 60 wyników i oblicza średni wynik wszystkich pomiarów. Ciśnieniomierz sygnalizuje błędnie założony mankiet oraz ruch ciała podczas pomiaru. Prezentowany model posiada komfortowy mankiet SlimFit (22 - 32 cm) oraz jest zasilany bateriami AA lub zasilaczem sieciowym. Urządzenie kupimy w cenie 160 zł.

4. Andon KD-595

288757070961522835
Źródło zdjęć: © (fot. mat. prasowy)

Jest to automatyczny ciśnieniomierz do pomiaru ciśnienia krwi na ramieniu, który można podłączyć do zasilania. Urządzenie zostało wyposażone w funkcję głosu, dlatego w szczególności polecany jest osobom starszym lub niedowidzącym. Ułatwieniem są tutaj duże, podświetlane przyciski. Urządzenie posiada czytelny wyświetlacz i pozwala odczytać ciśnienie skurczowe / rozkurczowe oraz puls. Model zapamiętuje 60 ostatnich pomiarów wraz z godziną i datą. Andon KD 595 kupimy w cenie 160 zł.

5. OMRON I-Q132

288757070961653907
Źródło zdjęć: © (fot. mat. prasowy)

Ciśnieniomierz automatyczny OMRON i-Q13. SpotArm posiada pamięć po 84 pomiary dla 2 użytkowników, łącznie 168 pozycji. Dostępna jest także funkcja GOŚĆ, która umożliwia pomiar bez rejestracji w pamięci. Ciśnieniomierz dokonuje pomiaru ciśnienia krwi i częstość tętna. Urządzenie wykrywa nieregularności w pracy serca i pokazuje, że wykryto anomalie. Ponadto wyposażony jest w funkcję uśredniania wyników pomiarów porannych, wieczornych i automatycznych. Ciśnieniomierz wyposażony jest w duży i czytelny wyświetlacz LCD. W zestawie z ciśnieniomierzem OMRON i-Q132 SpotArm znajdziemy zasilacz sieciowy oraz cztery baterie.

Zobacz także kieszonkowe EKG

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)