Przed sądem stanie gang oszustów internetowych

Przed sądem stanie gang oszustów internetowych

Przed sądem stanie gang oszustów internetowych
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
29.06.2011 09:34

21-osobowy gang oszustów internetowych stanie przed sądem w Warszawie. Oskarżeni wyłudzili od swoich klientów ponad 1,5 miliona złotych

21-osobowy gang oszustów internetowych stanie przed sądem w Warszawie. Oskarżeni wyłudzili od swoich klientów ponad 1,5 miliona złotych - poinformował we wtorek PAP prokurator Andrzej Laskowski z Prokuratury Apelacyjnej w Poznaniu.

Prokuratura prowadziła śledztwo wspólnie z Centralnym Biurem Śledczym, akt oskarżenia liczy ponad 2,1 tys. stron.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

Oszuści znajdowali ogłoszenia internetowe na niemieckim portalu motoryzacyjnym i wystawiali je na podobnych portalach w Polsce jako własne. Od zainteresowanych pobierali zaliczki i nie dostarczali zamówionych samochodów. Poszkodowani, których było kilkuset, wpłacali po kilka tysięcy złotych, najczęściej było to 1. proc. wartości oferowanego samochodu.

Grupą kierowali Tomasz Sz. i Grzegorz P. Poszczególni członkowie gangu mieli określone zadania. Były to m.in. osoby, które zakładały konta internetowe i zamieszczały ogłoszenia w internecie; część z nich była odpowiedzialna za kontakty z klientami.

Grupa działała w 200. roku.

Za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą grozi kara do 1. lat pozbawienia wolności, a za udział w grupie do 5 lat więzienia.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)