Prywatny cmentarz w kieszeni

Prywatny cmentarz w kieszeni

Prywatny cmentarz w kieszeni
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
07.07.2009 19:52, aktualizacja: 08.07.2009 10:31

W App Store pojawiła się aplikacja, która umożliwia stworzenie wirtualnego nagrobka. Dzięki temu każdy posiadacz iPoda lub iPhone'a będzie mógł mieć zawsze przy sobie podręczny zestaw nagrobków bliskich sobie osób, zwierząt czy też innych osobistości ze świata tzw. popkultury.

Aplikacja o nazwie Pocket Cemetery (kieszonkowy cmentarz) umożliwia tworzenie nagrobków bliskich nam osób. Oprócz umieszczenia podstawowych danych takich jak data urodzin, zgonu czy zdjęcia, możliwe będzie również dołączenie dłuższego, niż na tradycyjnych płytach nagrobkowych, tekstu o zmarłej osobie. Jednak to nie wszystkie możliwości jakie zaoferuje nam postęp technologiczny względem tradycyjnych miejsc pochówku.

Obraz
© (fot. pocketcementery.com)

Za pomocą kilku dotknięć ekranu możliwe będzie nie tylko oddanie hołdu zmarłemu w postaci umieszczenia na jego nagrobku bitmapowych kwiatów. Kilka ruchów opuszkiem palca pozwoli również na "wysłanie" osobistej modlitwy za jego duszę.

Niestety, takie wspomnienia i oddawanie hołdu nie są bezpłatne. Co więcej, odbywają się one "lokalnie" - wszystko dlatego, że aplikacja nie korzysta z połączenia z siecią, a wypominki nie trafią dalej, niż do pamięci naszego urządzenia. Zakup aplikacji to wydatek rzędu 1,9. dolarów.

Aplikacja umożliwia tworzenie większej liczby nagrobków, tak więc bardziej wytrwałe osoby będą mogły stworzyć swój prywatny cmentarz, który będą mogły nosić zawsze przy sobie, np. w kieszeni. Czyż to nie wspaniałe?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)