Projektor ultra krótkiego rzutu: Philips Screeneo

Projektor ultra krótkiego rzutu: Philips Screeneo

Projektor ultra krótkiego rzutu: Philips Screeneo
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
24.10.2013 13:51

Philips wprowadził na rynek nowy projektor typu Ultra-Short Throw. Screeneo pozwala na wyświetlenie obrazu o przekątnej 50” już z odległości 10 cm od ściany. Multimedia można przesyłać do projektora bezprzewodowo za pomocą WiFi i Bluetooth. System Android i wbudowana pamięć umożliwiają pracę urządzenia niezależnie od zewnętrznego źródła obrazu.

Źródłem światła jest lampa LED o mocy 70. lumenów. Obraz wyświetlany przez projektor ma dość niską rozdzielczość 1280x800 pikseli. Kontrast (dynamiczny) wynosi 10 000:1. Dzięki układowi luster, projektor może stać bardzo blisko powierzchni, na której wyświetlany jest obraz. Przekątną wynoszącą 50” można uzyskać już z odległości 10cm, a 100”-calową - z odległości 44 centymetrów. Zastosowanie technologii LED wydłużyło żywotność lampy do 30 000 godzin.

Projektor wyposażony jest w system Android w wersji 4.2 oraz autorską nakładkę mającą na celu ułatwienie korzystanie z urządzenia. Dzięki temu, Screeneo pozwala na wyświetlanie wszystkich popularnych formatów wideo, zdjęć oraz dokumentów. Pliki można przechowywać na wbudowanej pamięci 4GB, karcie SD, a także zewnętrznym nośniku podłączanym przez port USB.

Urządzenia zewnętrzne można podłączyć przez porty HDMI i VGA. Obraz na projektor można przesyłać bezprzewodowo za pomocą Bluetooth 4.0 i dwuzakresowego Wi-Fi z obsługą Miracast i DLNA.

W obudowie mieści się również system głośników 2.1 oraz tuner naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T. Screeneo potrafi wyświetlać obraz w trójmiarze, a do zestawu dołączone są okulary DLP Link 3. Glasses.

Cena: 5900 PLN za wersję bez tunera DVB-T i 6500 PLN z tunerem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)