Project Tango, czyli prototyp smartfona przyszłości od Google

Project Tango, czyli prototyp smartfona przyszłości od Google21.02.2014 11:00
Project Tango, czyli prototyp smartfona przyszłości od Google

Bardzo, bardzo możliwe. Choć giganci świata technologii różnią się od siebie na wielu rozmaitych płaszczyznach, wszyscy zdają się zgadzać co do jednego – nie warto żyć wyłącznie teraźniejszością. Podobna idea ewidentnie przyświeca także inżynierom z grupy ATAP (Advanced Technology and Projects) Google’a, którzy podzielili się ze światem informacjami na temat nowego, potencjalnie rewolucyjnego smartfona Tango.

Choć giganci świata technologii różnią się od siebie na wielu rozmaitych płaszczyznach, wszyscy zdają się zgadzać co do jednego – nie warto żyć wyłącznie teraźniejszością. Podobna idea ewidentnie przyświeca także inżynierom z grupy ATAP (Advanced Technology and Projects) Google’a, którzy podzielili się ze światem informacjami na temat nowego, potencjalnie rewolucyjnego smartfona Tango.

Urządzenie to w gruncie rzeczy bardzo wczesny, nieukończony wariant ładnego, 5-calowego smartfona wyposażonego w imponujący zestaw najróżniejszych czujników, żyroskopów, kompasów i kamer, umożliwiających dokładne odtworzenie miejsca w jakim znajduje się jego użytkownik. Według ATAP, technologia –. łącząca zarówno zalety sprzętu, jak i innowacyjnego oprogramowania – może w przyszłości odmienić oblicze nawigacji, map czy gier komputerowych. Głównym celem zespołu jest stworzenie urządzenia zdolnego do łatwego pozyskiwania i przetwarzania danych dotyczących jego bezpośredniego otoczenia.

Najogólniej rzecz ujmując chodzi o to, aby smartfon potrafił namierzać i umieszczać w odpowiednim kontekście pozycję zlokalizowanych przedmiotów (np. ostrzegając użytkownika o niewidzialnej dla niego przeszkodzie). Tak działające urządzenie mogłoby znacząco ułatwić życie np. osobom z poważnymi wadami wzroku.

_ Dzisiejsze smartfony wychodzą z założenia, że świat fizyczny kończy się na granicach ich wyświetlaczy (…) Głównym celem projektu jest więc stworzenie urządzenia zdolnego do pojmowania na ludzką modłę ruchu i przestrzeni. _

Generalny zamysł projektu został przedstawiony na filmiku zamieszczonym poniżej:

Jak poinformowało Google –. właśnie otwarto zapisy dla deweloperów chcących dołożyć cegiełkę do wczesnego rozwoju smartfona (przede wszystkim w zakresie jego oprogramowania i współpracujących aplikacji). Pierwsze 200 prototypów trafi do odpowiednio wyselekcjonowanych osób już 14 marca tego roku. Przypuszczalnie wkrótce powinniśmy dowiedzieć się czegoś o ich pierwszych wrażeniach.

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)