Project Gutenberg - modułowy drink bar zintegrowany z iPadem i iPhone'm

Project Gutenberg - modułowy drink bar zintegrowany z iPadem i iPhone'm
Źródło zdjęć: © chip.pl

30.01.2014 16:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Metaliczny, przypominający formą książki ustawione rzędem na półce mini bar jest elegancki i funkcjonalny. Co prawda nie przygotuje drinków samodzielnie jak konkurencyjne urządzenia, ale za to jest niewiele większy od iPada i samodzielnie zadba o dostawę alkoholi.

Project Gutenberg składa się z modułów, które wypełnione są alkoholami i likierami. Każdą z części możemy zamówić osobno za pośrednictwem aplikacji na iPada lub iPhone'a. Pod względem technicznym mamy tu do czynienia z tradycyjnymi dozownikami, które zadziałają w momencie, gdy podstawimy pod nie szklaneczkę, ale smaku dodaje sama aplikacja. To z niej będziemy mogli przeczytać przepisy na najlepsze drinki, a także na bieżąco zapoznamy się ze stanem napełnienia dozowników. W aplikacji ustawimy także, czy system ma automatycznie zamówić kolejną partię alkoholi z internetowego sklepu.

Odpowiedzialny za ten projekt jest Pernod Ricard – francuska kompania alkoholowa. Autorzy nadal dopracowują oprogramowanie i receptury. Cały czas także sprawdzane są przyzwyczajenia użytkowników w spożywaniu alkoholi, co ma wpływać na ceny zamówień. Producent przygotował również film promocyjny.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: OneDrive w tarapatach

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)