Project Ara - Motorola zabiera się za modułowe smartfony

Project Ara - Motorola zabiera się za modułowe smartfony29.10.2013 15:30
Project Ara - Motorola zabiera się za modułowe smartfony
Źródło zdjęć: © Giznet.pl

Pamiętacie Phoneblocks? Zaproponowany niedawno przez holenderskiego projektanta pomysł modułowych smartfonów został bardzo entuzjastycznie przyjęty przez potencjalnych użytkowników, ale jeszcze miesiąc temu nic nie świadczyło o tym, że kiedyś uda się go zrealizować. Do wczoraj, kiedy to Motorola pochwaliła się projektem Ara.

Project Ara to otwarta inicjatywa zmierzająca do zbudowania modułowych smartfonów, które "mają zrobić dla sprzętu to, co Android zrobił dla oprogramowania". Należąca do Google firma, chce więc stworzyć otwartą platformę, do której każdy deweloper będzie mógł dodać własne komponenty sprzętowe.

Smartfon, który opracowany zostanie w ramach projektu Ara, będzie składał się z podstawowej "ramy", nazywanej przez Motorolę endoszkieletem, oraz modułów, które będzie można dowolnie wymieniać. Moduły będą mogły zawierać cokolwiek –. nowy procesor, wyświetlacz, fizyczną klawiaturę czy specjalistyczny czujnik.

Motorola twierdzi, że techniczne prace nad projektem trwają już od ponad roku, jednak dopiero po tym jak Dave Hakkens, pomysłodawca Phoneblocks, skupił wokół tej idei całkiem sporą społeczność, firma postanowiła pochwalić się publicznie swoimi pracami i połączyć z nim siły.

Motorola zachęca wszystkich deweloperów zainteresowanych tworzeniem własnych modułów do udziału w projekcie. Pierwsze Module Developer’s Kit mają pojawić się w ciągu kilku miesięcy, ale osoby zainteresowane udziałem w programie, mogą zarejestrować się już teraz.

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)