Programy dla XP w Windows 7 dzięki Parallels

Programy dla XP w Windows 7 dzięki Parallels

Programy dla XP w Windows 7 dzięki Parallels
Źródło zdjęć: © Windows
12.05.2009 09:30, aktualizacja: 12.05.2009 10:00

Firma Parallels tworzy narzędzie, które ma umożliwić użytkownikom Windows 7 uruchamianie w tym środowisku programów stworzonych dla XP.

Jedną z ciekawszych nowości zawartych w systemie Windows 7 Release Candidate (najnowsza wersja "siódemki" wydana na początku maja), znalazł się tryb XP Mode. Umożliwia on użytkownikowi pracę ze starszymi, zaprojektowanymi dla Windows XP aplikacjami w środowisku najnowszej wersji "okien".

Niestety okazuje się, że z tej funkcji nie mogą korzystać posiadacze komputerów z procesorami nie obsługującymi technologii wirtualizacji. Problem ten dotyka zarówno osoby dysponujące starszymi CPU Intela, jak i AMD.

Spółka Parallels to znany producent narzędzi wirtualizacyjnych, spośród których najbardziej popularny jest Parallels Desktop for Mac - aplikacja umożliwiająca uruchamianie programów "windowsowych" w systemie Mac OS X. Producent nie zdradził zbyt wielu informacji dotyczących najnowszego narzędzia, skierowanego do użytkowników Windows 7, zapewnia jednak, że znajdą się w nim rozwiązania zastosowane w Desktop. Mowa m.in. o funkcjach:
- Coherence ( oryginalnie - technologia umożliwiająca działanie aplikacji systemu Windows bezpośrednio na pulpicie Mac OS ),
- Transporter (mechanizm umożliwiająy konwersję posiadanych wirtualnych systemów do pracy z oprogramowaniem Parallels),
- SmartSelect - zapewnia możliwość otwierania pliki w wybranych programach w dowolnym systemie operacyjnym (w Desktop for Mac pliki systemu Windows można w ten sposób wyświetlać korzystając z dowolnej aplikacji Mac OS X i odwrotnie).

Najważniejsze jest jednak to, że program ma ignorować ograniczenia techniczne starszych procesorów nie wyposażonych we wsparcie technologii Intel VT lub AMD-V. Producent nie ujawnił informacji o nazwie, dacie premiery ani cenie opisywanego rozwiązania.

Wychodzi więc na to, że posiadacze Celeronów, Pentium D czy Sempronów zainteresowani korzystaniem z Windows 7 nie będą musieli obejść się smakiem.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)