Producent programów antywirusowych udostępnił dane użytkowników

Producent programów antywirusowych udostępnił dane użytkowników
Źródło zdjęć: © McAfee

29.07.2009 20:30, aktual.: 30.07.2009 11:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma McAfee udostępniła przez przypadek prywatne dane ponad 1400 osób - donosi serwis Computerworld.

Serwis Computerworld, opierając się na informacjach osoby chcącej pozostać anonimową, donosi, że zajmująca się dostarczaniem rozwiązań przeznaczonych do ochrony, zabezpieczania i optymalizacji komputerów firma McAfee udostępniła przypadkowo prywatne dane ponad 140. osób.

Obraz
© (fot. heise-online.pl)

Jak do tego doszło?

Firma McAfee zorganizowała 1. lipca w Sydney Convention Centre konferencję na temat bezpieczeństwa. Brało w niej udział 1408 gości, którym tydzień później znany producent oprogramowania antywirusowego wysłał e-maile z podziękowaniem. Niestety, wraz z wiadomością przesłany został również arkusz kalkulacyjny zawierający prywatne dane wspomnianych 1408 uczestników zjazdu. Można się było dzięki niemu między innymi dowiedzieć jak się nazywali, jakie są adresy ich skrzynek pocztowych, gdzie pracują, a nawet jakie były ich wymagania odnośnie serwowanego posiłku.

Rzecznik McAfee szczerze przeprosił za zaistniałą sytuację. Obiecał również, że jego firma wprowadzi odpowiednie zabezpieczenia, aby podobna sytuacja nigdy już się nie powtórzyła.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)