Producenci modemów szykują się na żniwa

Producenci modemów szykują się na żniwa
Źródło zdjęć: © Huawei

13.09.2010 22:22, aktual.: 14.09.2010 09:16

Liczba użytkowników bezprzewodowego dostępu do Internetu w 2015 roku przekroczy 1,5 mld. Będzie to dobrą okazją dla producentów modemów, którzy już ostrzą sobie zęby na ten segment rynku.

Coraz więcej operatorów komórkowych widzi szansę na zwiększenie swoich przychodów w atrakcyjnych ofertach bezprzewodowego dostępu do Internetu. To powoduje, że usługi te zdobywają coraz większą popularność, a klienci potrzebują modemów do ich obsługi.

Na przeciw temu wychodzą producenci sprzętu, którzy oferują modemy w różnych formach. Od najbardziej popularnych w postaci "paluszków" USB, poprzez karty PC Card aż do mobilnych ruterów. Umożliwiają one transmisję danych we wszystkich dostępnych obecnie technologiach.

Najbardziej popularną technologią jest obecnie HSDPA/HSUPA oraz - głównie w Stanach - WiMAX. Jednak producenci szykują się do wprowadzenia na rynek modemów obsługujących technologię LTE i oferujących transmisję danych o prędkości powyżej HSPA+ (42 Mb/s).

Ich popularyzacja nastąpi wraz ze wzrostem liczby komercyjnie uruchamianych sieci LTE. W Polsce przetarg na częstotliwości LTE odbędzie się w I kwartale 2011. Pierwsza testowa instalacja sieci LTE zaprezentowana została w Krynicy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)