Premiera Xbox LIVE oraz Kinect w Polsce

Premiera Xbox LIVE oraz Kinect w Polsce
Źródło zdjęć: © Microsoft

10.11.2010 10:42, aktual.: 10.11.2010 11:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Polski oddział firmy Microsoft, decydując się na wprowadzenie do Polski usługi Xbox LIVE postanowił wzbogacić ją o szereg nowych przedsięwzięć. Będą to: LIVElog.pl, LIVE League, LIVE Club, LIVE Play i Play with Fame

Firma Microsoft zapowiedziała oficjalny start usługi Xbox LIVE w Polsce, który nastąpi jesienią 2010 roku. Prócz Polski, usługa Xbox LIVE zostanie udostępniona także na terenie Brazylii, Chile, Czech, Grecji, Kolumbii, Węgier oraz Republiki Południowej Afryki.

Polskim graczom zostaną udostępnione główne funkcje systemu, takie jak m.in. dobór przeciwników o podobnym poziomie umiejętności (matchmaking), system gromadzenia osiągnięć i punktów gracza, lista znajomych graczy oraz zlokalizowany wirtualny rynek gier.

Obraz

Polski oddział firmy Microsoft, decydując się na wprowadzenie do Polski usługi Xbox LIVE postanowił wzbogacić ją o szereg nowych przedsięwzięć. Będą to: LIVElog.pl, LIVE League, LIVE Club, LIVE Play i Play with Fame.

LIVElog.pl

Blog ma być oficjalnym centrum informacji o usłudze Xbox LIVE w Polsce. Codziennie aktualizowany o najnowsze materiały (wiadomości, specjalnie przygotowane materiały wideo, lokalizowane trailery produkcji - gier i dodatków publikowanych w polskiej edycji Xbox LIVE Marketplace). Blog będzie poświęcony jedynie usłudze Xbox LIVE (a nie Xbox 360).

Livelog.pl będzie przydatnym adresem dla wszystkich nowych graczy, którzy będą szukali informacji w jaki sposób podłączyć się do Xbox LIVE oraz korzystać z jego możliwości. Przyjazne wideo-prezentacje krok po kroku przeprowadzą nowych użytkowników przez proces rejestracji oraz podłączenia konsoli do internetu. Livelog.pl będzie także centralną platformą komunikacji pozostałych aktywności związanych z Xbox LIVE w Polsce (LIVE League, LIVE Club, Live Play, Play with Fame).

Obraz

LIVE Play

Nieodłącznym elementem bloga LIVElog.pl będzie kalendarz rozgrywek LIVE Play, dzięki któremu korzystający z usługi Xbox LIVE będą w stanie łatwo dopisać się do listy aktywnych graczy. Za pomocą przejrzystego kalendarza będzie można wyszukać polskich graczy rywalizujących w określonym czasie w konkretne tytuły.

Biorąc pod uwagę fakt, że na każdym internetowym forum poświęcoyn konsoli Xbox 36. dużą popularnością cieszą się tematy, w których gracze umawiają się na wspólne granie, funkcja LIVE Play na pewno będzie jednym z ciekawszych elementów bloga poświęconego Xbox LIVE.

Obraz

LIVE League

Live League to cykl comiesięcznych turniejów online rozgrywanych za pośrednictwem usługi Xbox LIVE. W celu zapewnienia profesjonalnej obsługi rozgrywek, lokalny oddział Microsoft związał się umową z firmą Cybersport, która w przeszłości była odpowiedzialna m.in. za Heyah Logitech Cybersport, a obecnie Cyberarena 36i6.

Warto podkreślić, że będzie to pierwsza profesjonalna liga graczy konsolowych w Polsce. Biorąc pod uwagę jak bardzo silna jest społeczność Xbox 36. w Polsce, stworzenie profesjonalnych rozgrywek było naturalnym krokiem.

Polscy gracze już w listopadzie będą mogli zmierzyć się w turnieju Halo Reach, a w grudniu w rozgrywkach Assasin’s Creed: Brotherhood. Plany na rok 2011. uwzględniające między innymi takie tytuły jak Gears of War 3, FIFA 11 czy Ghost Recon: Future Soldier będą sukcesywnie ujawniane.

Co miesiąc na najlepszych graczy przewidziano atrakcyjne nagrody. Będą to kolejno:

  1. Miejsce - 3000 PLN.
  2. Miejsce - 2000 PLN.
  3. Miejsce - 1000 PLN.

Strona Live League będzie posiadać następujące funkcjonalności:
- proces rejestracyjny i kalendarz rozgrywek,
- wiadomości,
- wywiady ze zwycięzcami,
- inne.

Przez pierwsze miesiące udział w rozgrywkach będzie otwarty, po tym okresie warunkiem uczestnictwa w turniejach będzie aktywne członkostwo w Live club.

Obraz

LIVE Club

To program premiujący dodatkowymi bonusami aktywnych użytkowników usługi Xbox LIVE w Polsce. Aby zostać członkiem LIVE club, należy przedstawić organizatorowi dowód zakupu usługi - abonament Xbox LIVE (honorowane karty Gold Account na 3 oraz 1. miesięcy). Członkostwo w klubie nabywa się na okres obowiązywania karty zdrapki Xbox LIVE.

Uczestnicy LIVE Club będą mogli skorzystać ze specjalnego programu zniżkowego dającego od 5 do 30. upustu na wybrane aktywności wśród partnerów programu Benefit. Są to m. in. siłownie, kluby fitness, restauracje, sklepy, ośrodki sportów ekstremalnych itd.

Program obejmie także możliwość preferencyjnego zakupu gier na konsolę Xbox 36. w sklepach wybranych partnerów handlowych firmy Microsoft.

Obraz

Play with Fame

W ciągu 4 lat oficjalnej obecności Xbox 36. na polskim rynku, konsola zdobyła uznanie także wśród osób znanych szerokiej publiczności (aktorzy, muzycy, prezenterzy...). Akcja Play with Fame umożliwi polskim graczom zmierzenie się z nimi poprzez Xbox LIVE.

Polski oddział Microsoft będzie się starał także o to, aby gośćmi na Xbox LIVE w ramach programu Play with Fame byli ulubieni przez graczy dziennikarze gamingowi, a także producenci najbardziej znanych hitów z Xbox 360.

Już w listopadzie 201. roku polscy gracze będą mogli zagrać na Xbox LIVE z Jakubem Błaszczykowskim w najnowszą odsłonę najlepszej gry piłkarskiej - FIFA 11.

Wraz z polską premierą usługi Xbox Live, na naszym rynku debiutuje również najnowszy system sterowania Microsoftu, czyli Kinect. Dzięki specjalnej kamerze, jedynym potrzebnym kontrolerem jesteśmy my sami.

Intuicyjne sterowanie

Sensor Kinect to specjalna kamera współpracująca z konsolą Xbox 360. która umożliwia proste i intuicyjne sterowanie w grach wideo. Dzięki niej osoby grające nie muszą korzystać ze skomplikowanych kontrolerów - wystarczy stanąć na chwilę przed czujnikiem Kinect, a system sam zeskanuje ciało gracza i przeniesie wszystkie jego ruchy w wirtualny świat gier komputerowych.

Obraz
© (fot. Microsoft)

Jak to działa?

Wewnątrz specjalnego czujnika znajduje się rozbudowany mechanizm złożony z kamery, mikrofonu, przestrzennego sensora ruchu, a także procesora przeliczającego wszystkie dane. W przeciwieństwie do zwykłych kamer, nowy sensor potrafi śledzić ruchy gracza w pełnym środowisku 3D, a także reagować na zmiany kierunku ruchu. Technologia potrafi śledzić 4. punktów umiejscowionych na całym ciele gracza, dzięki, czemu potrafi wiernie przenosić jego ruchy w wirtualne środowisko.

Gry wykorzystujące technologię Kinect

Od 10 listopada tego roku za pomocą Kinect zagramy w wiele gier, które wykorzystają możliwości nowej technologii. Będą to między innymi: • Kinect Adventure. Dodawana do każdego zestawu Kinect gra, która pokazuje możliwości nowej technologii sterowania. Seria mini gier obejmująca między innymi szalony zjazd na pontonie w rwącym nurcie górskiego strumienia, czy wyścigi drezyn, podczas których gracze muszą omijać liczne przeszkody.

Kinectimals. Zabawa przeznaczona dla najmłodszych odbiorców, którzy kochają zwierzęta. Dzięki niej duży pokój zmieni się w wirtualne zoo. Jego egzotyczni mieszkańcy będą reagować na ruchy i gesty wykonywane przed kamerą, takie jak drapanie ich za uchem, głaskanie, podskoki, klaskanie, wykonywane obroty itd.

Your Shape: Fitness Evolved. Program umożliwiający systematyczne ćwiczenia fitness. Dzięki opcji osobistego trenera, każdy będzie mógł otrzymać odpowiedni zestaw ćwiczeń, a następnie pod okiem instruktora będzie dokładnie informowany jak je wykonać. Dodatkowo „Your Shape”. policzy poziom spalanych kalorii. W grze znajdą się między innymi ćwiczenia z zakresu sztuk walki i jogi.

Kinect Joy Ride. To propozycja wyścigowych zmagań dla całej rodziny. Biorący udział w wyścigu gocartów uczestnicy będą kierować pojazdami za pomocą ruchów rąk sterujących wyimaginowaną kierownicą. Liczne ułatwienia w postaci dopalaczy, rozlewanych plam oleju itd. sprawią, że zabawa będzie jeszcze bardziej dynamiczna.

Kinect Sports. Zabawa będąca odpowiednikiem wirtualnej olimpiady. Cała rodzina bądź znajomi będą mogli wziąć udział w rozgrywkach piłki nożnej, siatkówki, kręgli, tenisa stołowego, boksu oraz w kilku konkurencjach lekkiej atletyki.

Dance Central. Gra oferująca możliwość wcielenia się w wirtualnego tancerza wykonującego układy choreograficzne znane z najbardziej popularnych teledysków. Dzięki opcji trenera, program może śledzić na bieżąco ruchy tańczącego i korygować jego ewentualne pomyłki. Za pomocą regulowanego poziomu trudności będzie można dostosować zabawę do wymagań początkujących oraz doświadczonych miłośników tańca. W grze znajdzie się ponad 3. utworów takich artystów, jak: Lady Gaga, No Doubt, M.I.A., Bel Biv Devoe i innych.

Dodatkowe możliwości

Kinect to jednak nie tylko gry. Już tej jesieni, za jego pomocą będzie można obsługiwać wszystkie multimedialne funkcje konsoli Xbox 360. takie jak przeglądanie biblioteki muzycznych utworów za pomocą prostego ruchu ręką, czy wyboru opcji odtwarzania filmu DVD prostą komendą głosową.

Usługa Video Kinect zapewni także połączenie wideo za pomocą wbudowanej kamery pomiędzy znajomymi wykorzystując usługę sieciową Xbox LIVE.

Ceny i dostępność

Technologia Kinect, która współpracuje z konsolą Xbox 36. zadebiutuje w Polsce już 10 listopada tego roku. Kinect będzie dostepny w dwóch zestawach:

Kamera Kinect oraz gra Kinect Adventures - to rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy mają już konsolę Xbox 360. Orientacyjna cena detaliczna to 649 PLN.
Konsola Xbox 360 4 GB, kamera Kinect oraz gra Kinect Adventures - pakiet dla wszystkich tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę w wirtualnym świecie gier. Orientacyjna cena detaliczna to 1299 PLN.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)