Premiera HyperSpace - odpal aplikacje zanim odpalisz system

Premiera HyperSpace - odpal aplikacje zanim odpalisz system

Premiera HyperSpace - odpal aplikacje zanim odpalisz system
06.01.2009 18:31, aktualizacja: 07.01.2009 08:34

Po ponad roku oczekiwania firma Phoenix Technologies wprowadziła na rynek system HyperSpace. Platforma ta jest wirtualnym środowiskiem umożliwiającym użytkownikom szybkie uruchamianie wybranych aplikacji bez konieczności oczekiwania na załadowanie systemu operacyjnego.

Rozwiązanie typu HyperSpace jest szczególnie istotne dla użytkowników przenośnych komputerów. Pozwala im nie tylko zaoszczędzić czas, ale również przekłada się na wydłużenie czasu pracy notebooka na bateriach. Dzięki mechanizmowi HyperCore wykorzystującemu rozwiązania z zakresu wirtualizacji, platforma HyperSpace może także funkcjonować równolegle z systemem operacyjnym. Przełączanie między tym środowiskiem a załadowanym systemem jest wywoływane za pomocą pojedynczego klawisza. System operacyjny przechodzi wówczas w stan uśpienia, co wpływa korzystnie na ograniczenie poboru energii.

HyperSpace jest już dostępny w dwóch wersjach - Hybrid (roczna licencja 59,95 USD lub trzyletnia 149,95 USD) i Dual (roczna licencja 39,95 USD lub trzyletnia 99,95 USD). Wersja Hybrid umożliwia równolełą pracę z głównym systemem operacyjnym, natomiast wersja Dual jedynie wtedy gdy podstawowy system jest zamknięty. W ciągu kilku miesięcy na rynku mają pojawić się netbooki wyposażone w HyperSpace. Wiadomo na razie, że chęć współpracy wyraziła firma Acer. Phoenix Technologies podkreśla, że system ten jest także bardzo bezpieczny, umożliwia szybkie podłączanie się do wybranych sieci WiFi i WAN, a także umożliwia pracę nawet w wypadku, gdy podstawowy system operacyjny się zawiesi. Więcej informacji na temat platformy HyperSpace można znaleźć na stronie firmy HyperSpace.com.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)