Prawie 150 mln użytkowników HSPA

Prawie 150 mln użytkowników HSPA

Prawie 150 mln użytkowników HSPA
Źródło zdjęć: © Lenovo/WP
23.07.2009 13:35, aktualizacja: 23.07.2009 14:14

Prawie 150 mln użytkowników, ponad 300 sieci komórkowych, 127 krajów i około 1500 urządzeń gotowych do obsługi technologii HSPA. Te dane robią wrażenie i jednocześnie oznaczają, że HSPA jest najszybciej wdrażaną technologią mobilnej transmisji danych w historii - informuje GSM Association.

Tak ogromny sukces sieci HSPA - zdaniem dyrektora technologicznego GSM Association, Dana Warrena - świadczy o ogromnym zapotrzebowaniu na szerokopasmowy, mobilny dostęp do Internetu. Dzięki zastosowaniu jednego standardu transmisji danych udaje się uniknąć rozdrobnienia rynku, co mogłoby być niekorzystne z punktu widzenia użytkowników, których wciąż przybywa.

Jak wynika z danych zebranych przez Wireless Intelligence, obecnie najwięcej osób z transmisji danych w technologii HSPA korzysta w regionie Azji i Pacyfiku - prawie 50 mln. Jednak do września ich liczba ma wzrosnąć o kolejne 6 mln. Tyle samo użytkowników korzysta z HSPA na terenie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (region EMEA), jednak w najbliższym czasie przybędzie ich 10 mln. W Stanach Zjednoczonych aktywnych użytkowników sieci 3,5G jest już prawie 32 mln, a do września ich liczba powiększy się o kolejne 5 mln osób.

Wszystkich użytkowników HSPA jest obecnie prawie 150 mln, a do pierwszego kwartału przyszłego roku ma ich być już 200 mln.

Taka popularność HSPA spowodowała zainteresowanie tą technologią transmisji danych nie tylko rynek komórkowy. Coraz częściej jest ona wykorzystywana w takich branżach jak elektroniczna, motoryzacyjna czy energetyczna czyli wszędzie tam, gdzie potrzebny jest przesył dużych ilości danych w możliwie krótkim czasie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)