Pralka LG w Księdze Rekordów Guinnessa

Pralka LG w Księdze Rekordów Guinnessa

Pralka LG w Księdze Rekordów Guinnessa
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
14.04.2016 14:36

Firma LG Electronics oraz Bryan Berg, ekspert w układaniu karcianych konstrukcji, ustanowili nowy rekord świata dla domku z kart wybudowanego w ciągu 12 godzin.

Rekord jest imponujący również ze względu na fakt, że budowla o wysokości 3,3 metra została ustawiona na blacie pralki LG Centum, w której włączono wirowanie z prędkością 100. obr./min. Bryan Berg, absolwent kierunku Architektura na Uniwersytecie Harvarda, domki z kart buduje od ósmego roku życia. We współpracy z firmą LG ustanowił nowy rekord Guinnessa tworząc konstrukcję posiadającą aż 48 kondygnacji.

Obraz

Pralka LG Centum System, która posłużyła jako podstawa rekordowego domku z kart, jest wyposażona w nowy system tłumienia drgań, oparty na amortyzatorach podobnych do tych stosowanych w motoryzacji. Nowy sposób zamocowania bębna pozwala na zmniejszenie wibracji i znaczne obniżenie poziomu hałasu. Ze względu na brak tradycyjnych sprężyn utrzymujących bęben, pralka Centum System wyróżnia się bardzo niskim poziomem hałasu podczas wirowania – zaledwie 67 dB, co odpowiada natężeniu dźwięku podczas zwykłej rozmowy i jest jedną z najniższych wartości wśród pralek dostępnych na rynku. Takie rozwiązanie pozwoliło ograniczyć liczbę ruchomych elementów, dzięki czemu zmniejszono tarcie, będące główną przyczyną zużywania się podzespołów pralki.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

ag

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Tak to prawda aplikacje z Linuxa zadziałają na Windows 10

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)