Poznań Game Arena 2016

Poznań Game Arena 2016

10.10.2016 14:07, aktualizacja: 10.10.2016 15:14

Poczuj jedyną w swoim rodzaju atmosferę eventu gamingowego w samym sercu Europy! 800 stanowisk do gry, 150 wystawców, 3 dni zabawy, 75 tysięcy zwiedzających. W dniach 21-23 października 2016 r. zapraszamy na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich. Będzie się działo!

Z raportu gier wideo przygotowanego przez firmę analityczną Newzoo wynika, że nasz rodzimy rynek gier, zaraz po Rosji, zajmuje drugie miejsce w Europie Wschodniej. Wartość polskiego rynku to blisko 1,5 mld zł. W Polsce, liczącej ponad 3. mln ludzi około 13,4 mln to gracze. Jak dysponując takimi danymi nie organizować wydarzenia dedykowanego miłośnikom multimedialnej rozrywki?
Międzynarodowe Targi Poznańskie potencjał branży i jej perspektywy, dostrzegły już w 200. roku, kiedy zorganizowały pierwszą edycję Poznań Game Arena i od ponad 10 lat budują pozycję niekwestionowanego lidera. Nie dziwi zatem fakt, że z roku na rok powstaje coraz więcej wydarzeń skierowanych do fanów gier i cyber-zabaw. Jak widać i inni dostrzegli to, co my przeczuwaliśmy już dekadę temu. Jednak lider może być tylko jeden! Poznań Game Arena!
Sektor gier komputerowych to czołówka najbardziej innowacyjnych obszarów polskiego przemysłu kreatywnego, a rodzime gry to swoiste dobro narodowe. Przykładem może być chociażby ubiegłoroczny sukces „Wiedźmin 3”. od CD Project, który stał się ambasadorem Polski w świecie. Rynki zagraniczne już doceniły nasze produkcje, a jak My oddajemy uznanie polskim grom podczas PGA?

Otóż nieodzowną częścią Poznań Game Arena jest Strefa Niezależnych Twórców Gier. To jeden z tych projektów, który od samego początku realizacji, zarówno wśród zwiedzających jak i wystawców cieszy się dużym powodzeniem. Ku uciesze fanów, z edycji na edycję, przybywa studiów developerskich chętnych do zaprezentowania swojej oferty. W ubiegłym roku pawilon dedykowany Strefie INDIE „pękał w szwach”. A w tym? Będzie podobnie, o ile nie lepiej! Gościć będziemy twórców, którzy zaskoczą Was swoją wyobraźnią i pomysłami. Ci, którzy już teraz potwierdzili swoją obecność, mogą poszczycić się bogatym portfolio gier. Z jednej strony zademonstrują największe i najbardziej popularne produkcje, ale przede wszystkim będą chcieli zaprezentować Wam liczne premiery i ulepszone wersje znanych i lubianych tytułów. Pawilon 7. w którym ponownie gościć będziemy niezależne studia, poza częścią wystawienniczą, będzie także areną zmagań ekscytujących turniejów, miejscem spotkań i wymiany doświadczeń. Każdego dnia na MAŁEJ SCENIE
odbywać się będzie szereg atrakcji, których harmonogram przedstawimy niebawem.
Chcąc docenić pasje i zaangażowanie Niezależnych Twórców Gier w rozwój rynku gier, a także ich kreatywność w przygotowanie stoiska wystawienniczego już po raz trzeci odbędzie się konkurs PGA Awards, w którym laureaci zostaną wyłonieni w dwóch kategoriach: PGA Awards – najlepsza gra i PGA Awards – najlepsza ekspozycja. Wyniki plebiscytu poznamy 22.10.2016 r.

Źródło artykułu:Informacja prasowa
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)