Powstanie YouTube wyłącznie dla dzieci

Powstanie YouTube wyłącznie dla dzieci
Źródło zdjęć: © chip.pl

20.02.2015 14:09, aktual.: 20.02.2015 14:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

To przede wszystkim dobra wiadomość dla tych, którzy dają dziecku do ręki tablet czy smartfon z uruchomionym portalem YouTube, licząc na to, że będzie oglądało jedynie filmy przeznaczone dla dzieci.

Wszyscy wiemy, że rodzaje treści filmowych dostępnych w internecie są bardzo zróżnicowane i wiele z nich stanowczo nie nadaje się do oglądania przez dzieci. I nie pomoże w tym ani YouTube, który już od dawna stosuje własne filtry, ponieważ usuwają one (zresztą nie zawsze skutecznie) raczej treści erotyczne, bez problemu przepuszczając "krew i przemoc". Tak samo zastrzeżenia można mieć do różnego rodzaju programów rodzicielskich, stosujących różnorodne rozwiązania w stylu czarnych lub białych list, słów kluczy itd. Zawsze coś się przez to sito przeciśnie, wystarczy że nieświadome dziecko będzie chciało obejrzeć jakieś "kociaki".

Dobra wiadomość jest taka, że już 23 lutego (na początku na Androida) pojawi się nowa aplikacja - YouTube for Kids, prosta w obsłudze i bezpieczna w treści. Podstawowy ekran proponuje 8 dużych, wyraźnych paneli z najbardziej popularnymi kanałami dziecięcymi, do tego dochodzi pięć czytelnych przycisków nawigacji. Całość ma być przyjazna w obsłudze nawet dla małych, niezbyt zręcznych palców, nie będzie też opcji komentowania. Mało tego, jak zapowiada Shimrit Ben-Yair, prowadzący ten projekt, będzie możliwe wyszukiwanie głosowe, tak aby aplikację mogły obsługiwać dzieci, które nie potrafią pisać. Natomiast funkcją, która zapewne ucieszy rodziców, będzie możliwość ustawienia czasu oglądania, po którym - żeby znów uruchomić aplikację - trzeba będzie wpisać znane tylko im hasło. O ile oczywiście dziecko nie przełączy się wtedy na standardową aplikację YouTube'a...

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Trwa instalacja najmocniejszego polskiego superkomputera

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)