Powstał robot, który wygląda jak człowiek

Powstał robot, który wygląda jak człowiek
Źródło zdjęć: © Kokoro

30.08.2010 10:22, aktual.: 30.08.2010 14:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ostatnio nasza redakcja opisywała robota Nao, który reaguję na bodźce i wyraża swoje emocje. Dziś przedstawiamy humanoida, przypominającego piękną kobietę

Ostatnio nasza redakcja opisywała robota Nao, który reaguję na bodźce i wyraża swoje emocje. Dziś przedstawiamy humanoida, przypominającego piękną kobietę.

O jego poprzednim modelu pisaliśmy już rok temu w artykule Robot "sobowtór" jako noworoczny prezent. Obecnie, Actroid jeszcze bardziej przypomina kobietę. Operator może zdalnie sterować ruchami robota, poruszać głową, ustami i oczami. Komunikację ze światem zewnętrznym zapewnia zestaw mikrofonów i głośników, współpracujących ze sztuczną inteligencją analizującą sygnały dźwiękowe.

Maksymalnie ograniczono ilość silników napędzanych sprężonym powietrzem, tak aby zmniejszyć koszt produkcji. Actroid nie może samodzielnie się poruszać, więc idealnie nadaje się do pracy jako recepcjonistka, nieruchoma hostessa, czy manekin dla celów szkoleniowych. Aby jeszcze bardziej upodobnić Actroida do żywego człowieka, robot posiada sztuczną skórę, wykonaną z wysokiej jakości silikonu.

Kokoro, producent humanoida, w swojej ofercie posiada sporą gamę robotów. Większość z nich przypomina japońskie kobiety, ale jest też model przypominający mężczyznę, czy 5 letnią dziewczynkę. Firma ma zamiar sprzedać część robotów do muzeów i szpitali, w cenie 110 tysięcy dolarów za sztukę.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (126)