Powiedz szefowi, co tylko chcesz, za pomocą tej strony

Powiedz szefowi, co tylko chcesz, za pomocą tej strony

Powiedz szefowi, co tylko chcesz, za pomocą tej strony
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
07.08.2012 11:30

Amerykanie wynaleźli sposób, jak w bezpieczny sposób przekazać szefowi żale i pretensje. Za pomocą serwisu Tell Your Boss Anything można zwierzchnikowi wygarnąć – przynajmniej teoretycznie – anonimowo.

Korzystający z usługi zlecają TYBA przekazanie informacji na adres konkretnej osoby. Jeśli szef zachce odpowiedzieć na uwagi, email powinien dotrzeć do pracownika. Z założenia chodzi o „feedback”, czyli uwagi i komentarze, ale mało prawdopodobne, by większość wiadomości w serwisie zawierała komplementy.

Nie oznacza to, że serwis umożliwia ubliżanie współpracownikom. Algorytm Tell Your Boss Anything wychwytuje zwroty wulgarne i napastliwe. W tym wypadku dostaniemy ostrzeżenie albo nawet prawdziwy mail autora korespondencji zostanie ujawniony adresatowi!

Sprytny manager, nawet jeśli zarządza liczną załogą, może się też domyślić, kto postanowił do niego napisać –. tego nigdy nie należy wykluczyć. Gdy sytuacja jest ryzykowna, a nie potrafimy swoich zarzutów przedstawić szefowi podczas konfrontacji w normalnej rozmowie, być może najlepiej napisać maila, a potem go nie wysyłać? Kłopotów nie będzie, a nam przynajmniej ulży.

Na razie www.wygarnijszefowi.pl nie istnieje. Ciekawe, czy sprawdziłby się w naszych realiach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)