PowerPot - garnek, który naładuje ci telefon

PowerPot - garnek, który naładuje ci telefon
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

16.07.2013 14:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Amerykańska firma Power Practical wyprodukowała gadżet, który może być szczególnie przydatny podczas wyjazdów pod namiot. Umożliwia on ładowanie telefonu w trakcie podgrzewania potraw na ognisku.

Sklepowe półki uginają się od urządzeń przenośnych, które ładować można przez złącze USB. Każdy z nas ma telefon bądź smartfon, do tego dochodzą tablety, odtwarzacze MP3. a także sprzęt typowy dla wakacyjnych wycieczek - jak np. niewielkie latarki. Jeśli wybieramy się na wyprawę z dala od cywilizacji, będziemy mieli jednak problem z ich naładowaniem. Co prawda mamy także przenośne panele słoneczne, ale aby iż nich skorzystać potrzebujemy w miarę ładnej pogody oraz niezacienionego obszaru. PowerPot nie ma tych ograniczeń - gadżet po prostu zamienia ciepło ogniska w energie elektryczną.

Producent zapewnia, że należy tylko podłożyć ogień lub inne źródło ciepła wystarczające do zagotowania wody pod garnek, a ten natychmiast zacznie zasilać podłączone do gniazda USB urządzenia. Dołączony do PowerPot kabel ma niecały metr długości i wykonany jest z odpornego na wysokie temperatury materiału.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Urządzenie powstało dzięki wsparciu użytkowników serwisu Kickstarter, którzy ufundowali jego produkcję wpłacając kilkakrotnie większą kwotę, niż ta, o którą prosili twórcy. Można więc spodziewać się, że zainteresowanie gotowym produktem będzie równie duże. Garnek PowerPot można zakupić bezpośrednio na stronie producenta za kwotę 149 dolarów, czyli niecałe 500 złotych.

PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)