Portfel Google'a, czyli gotówka w smartfonie

Portfel Google'a, czyli gotówka w smartfonie

27.05.2011 13:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas specjalnie zwołanej konferencji, Google przedstawia swoją nową usługę - Google Wallet. To nic innego, jak system mobilnych płatności z wykorzystaniem technologii Near Field Communications.

Podczas specjalnie zwołanej konferencji, Google przedstawia swoją nową usługę - Google Wallet. To nic innego, jak system mobilnych płatności z wykorzystaniem technologii Near Field Communications (NFC)

W Polsce jeszcze na dobre nie rozgościła się technologia PayPass, czyli możliwość płacenia kartą poprzez zbliżenie jej do terminalu, a Google już idzie o krok dalej - Google Wallet pozwoli bowiem płacić, poprzez zbliżenie smartfona do terminalu. Wszystko dzięki wykorzystaniu technologii Near Field Communications (NFC) - wysokoczęstotliwościowego standardu komunikacji o zasięgu do 2. centymetrów. W prezentację nowej usługi firmy z Mountain View zaangażowane są takie firmy, jak Citi, MasterCard, First Data oraz Sprint.

Obraz
© (fot. via Chip.pl)

Płatności to jednak nie wszystko - to przecież potrafi zwykły portfel z gotówką. Google Wallet to natomiast aplikacja dla smartfonów, dzięki czemu użytkownik będzie mógł przechowywać w niej swoje pieniądze, karty kredytowe, kupony zniżkowe, karty lojalnościowe czy bony, a to wszystko w elektronicznym, a nie grubym, skórzanym i niemieszczącym się w kieszeni portfelu. Co więcej, punkty na kartach lojalnościowych (np. na stacjach benzynowych) będą przybywać automatycznie, jak tylko dokonamy odpowiednie płatności.

Na tym Google skończyć jednak nie chce - w przyszłości zamierza wykorzystać swój "Wallet" jako bilety na komunikację miejską, karty pokładowe, dokumenty tożsamości, a nawet klucze.

Teraz nieco gorsze wieści - Google Wallet początkowo będzie dostępny wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, wyłącznie na smartfonie Google Nexus S 4. i wyłącznie w sieci Sprint. Firma z Mountain View planuje jednak jak najszybciej rozszerzać zasięg swojej nowej usługi.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl:"Niemożliwe! Duke Nukem wreszcie gotowy?"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)