Porównywarka dla numizmatyka

Porównywarka dla numizmatyka

Porównywarka dla numizmatyka
18.11.2008 16:34, aktualizacja: 18.11.2008 23:42

O tym, że najniższą cenę pralki czy telewizora najłatwiej jest sprawdzić w internecie wiedzą już chyba wszyscy. Teraz również miłośnicy numizmatyki, sprzedawcy monet a nawet inwestorzy znajdą coś stworzonego specjalnie dla nich: ruszył właśnie projekt Collatio.pl - internetowa porównywarka cen monet.

Rynek internetowy zmienia się niezwykle dynamicznie. Jak grzyby po deszczu pojawiają się start-up'y, które zagospodarowują kolejne nisze rynkowe. I jakkolwiek serwisów związanych z numizmatyką w sieci nie brakuje ( m.in. emonety.pl - http://emonety.pl ), to porównywarka cen monet, dla osób zainteresowanych tą branżą, może okazać się niezwykle interesującą nowością.

Czy jest sens tworzyć kolejną porównywarkę i czy taki twór ma szansę istnieć obok doskonale znanych dużych porównywarek cen? - "Collatio.pl - http://collatio.pl jest porównywarką niszową, skierowaną stricte do internatuów zainteresowanych numizmatyką i dostosowywaną właśnie pod kątem ich potrzeb. Odbiorcami w pierwszej kolejności są miłośnicy numizmatyki i kolekcjonerzy oraz w sposób naturalny ci, którzy stoją po drugiej stronie lady - sprzedawcy monet" - twierdzą autorzy pomysłu.Collatio.pl działa podobnie jak inne porównywarki cen. Po odszukaniu danej monety użytkownik zobaczy m.in. jej zdjęcia, szczegółowy opis awersu i rewersu, rok emisji, cenę emisyjną, a nawet nazwisko autora projektu. I wreszcie to, co najważniejsze - listę sklepów wraz z cenami.

Jak zapewniają autorzy, serwis Collatio.pl skierowany jest nie tylko do pasjonatów numizmatyki i sprzedawców, ale również do osób traktujących zakup monet jako swoistą inwestycję.

Źródło artykułu:internetstandard.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)