Ponad 4 mln samochodów z systemami telematycznymi

Ponad 4 mln samochodów z systemami telematycznymi
Źródło zdjęć: © Marek Wieliński/WP

18.11.2010 23:48, aktual.: 19.11.2010 09:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pod koniec 2010 roku ponad 4 mln samochodów w Europie będzie wyposażonych w systemy telematyczne - wynika z prognoz przedstawionych przez firmę analityczną Berg Insight.

Pod koniec roku ponad 4 mln samochodów w Europie będzie wyposażonych w systemy telematyczne - wynika z prognoz przedstawionych przez firmę analityczną Berg Insight.

Systemy telematyczne będą się znajdować w 4,3 mln samochodów jeżdżących po drogach Europy. Będą one wykorzystywane nie tylko do lokalizacji skradzionych pojazdów, ale również np. do automatycznego wezwania pomocy w razie wypadku.

Obraz
© (fot. Marek Wieliński/WP)

Ich zastosowanie będzie jednak znacznie szersze i praktycznie nieograniczone. Pomoc w prowadzeniu pojazdu czy rejestracja danych przydatnych do analizy niebezpiecznych zdarzeń czy przebiegu wypadków to tylko niektóre z nich.

Według Berg Insight, rynek tego typu systemów jest bardzo perspektywiczny i powrócił do swojego stanu sprzed kryzysu ekonomicznego, czyli z roku 2008. Część programów badawczych i rozwojowych wtedy porzuconych - jest właśnie wznawiana.

Obecnie penetracja tego typów systemów wynosi poniżej 2%, tak więc jest sporo miejsca na rynku na takie rozwiązania - uważa Berg Insight. W jej popularyzację włączyła się również Komisja Europejska.

I to właśnie ten czynnik ma doprowadzić do tego, że w 2015 roku liczba europejskich użytkowników systemów telematycznych ma wynieść około 28,7 mln.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)