Pomysłowy kubek na wodę

Pomysłowy kubek na wodę
Źródło zdjęć: © youtube / The Right Cup

03.02.2016 10:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie jesteś fanem wody? To niedobrze, bo nawadnianie organizmu jest ważne nie tylko latem, ale również zimą. Dzięki Right Cup będziesz mógł pić wodę mineralną z prawdziwą przyjemnością. Ten kubek nada jej wyjątkowy smak.

Urządzenie używa owocowych aromatów, aby oszukać nasze zmysły. Zapachy dodane w trakcie produkcji Right Cup nadają mu "smak", dzięki czemu podczas picia nasz mózg zostaje "oszukany", że czysta woda to w rzeczywistości woda smakowa np. jabłkowa czy pomarańczowa. Naczynie ma przede wszystkim pomóc w odchudzaniu, skłaniać do wypijania właściwej ilości płynów, a także ułatwić diabetykom przestrzeganie diety bezcukrowej.

Projekt jest pomysłem Issaca Laviego, który narodził się po zdiagnozowaniu u niego cukrzycy. Lekarze radzili mu, aby trzymał się z daleka od słodkich napojów i pił wyłącznie czystą wodę. Jak mówi autor wynalazku - "_ Było to bardzo trudne, ponieważ nienawidziłem tego smaku, a właściwie braku smaku _". Dlatego wydało się oczywiste, że jako ekspert od marketingu zapachowego będzie szukał rozwiązania zintegrowanego z węchem.

Obraz
© (fot. indiegogo.com)

Twórcy kubka bazowali na fakcie, że za doświadczenia smakowe w około 8. proc. odpowiada zmysł powonienia. Jest to udowodniony fakt i każdy z nas może to sprawdzić osobiście, zatykając nos przed spożyciem posiłku, dzięki czemu będziemy mogli się przekonać, jaki to będzie miało wpływ na jego smak.

Właśnie tę dziwną właściwość naszego zmysłu powonienia wykorzystano w nowatorskim kubku. Aromatyczne smaki owocowe, używane zwykle do słodzonych napojów, trafiły nie do wody, ale właśnie do kubka. Jego specjalna konstrukcja sprawia, że czujemy owocowy aromat w ustach, a dopełnia go intensywny zapach. Wystarczy, że nalejemy do kubka zwykłą wodę mineralną i poczujemy różnicę!

Produkcja kubków rusza w lutym 2016 roku, aby do pierwszych klientów dotrzeć już w kwietniu. Początkowo The Right Cup będą dostępne w czterech smakach: jabłka, pomarańczy, cytryny z limonką oraz jagody. Później, podczas regularnej sprzedaży, dostępne będą również kubki o smaku coli czy brzoskwini. Producent zapewnia, że zapach utrzymuje się przez co najmniej pół roku, a potem niestety - bezpowrotnie się ulatnia. Rozwiązanie to nie jest tanie, gdyż zestaw dwóch kubków kosztuje aż *49 dolarów (196 zł). *

_ Źródło: indiegogo _

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)