Polycom HDX 6000 wideokonferencja w jakości HD

Polycom HDX 6000 wideokonferencja w jakości HD

Polycom HDX 6000 wideokonferencja w jakości HD
19.06.2009 16:16, aktualizacja: 19.06.2009 19:49

Firma Polycom wprowadza na rynek nowy, bazowy system telepresence o nazwie Polycom HDX 6000, przeznaczony dla sal konferencyjnych. Rozwiązanie Polycom HDX 6000 działa w technologii Polycom UltimateHD, które - według producenta - zapewnia obraz i dźwięk w jakości HD, jak również posiada funkcje umożliwiające współdzielenie treści i współpracę „twarzą w twarz” pomiędzy geograficznie rozproszonymi grupami.

“Nowe rozwiązanie Polycom HDX 600. to w pełni funkcjonalny system oferujący jakość HD, stanowiący w pełni usprawiedliwiony wydatek, gdyż jego koszt zwraca się po wyeliminowaniu zaledwie kilku podróży służbowych”. powiedział Joe Sigrist, wiceprezes i dyrektor generalny ds. rozwiązań wideo w firmie Polycom. “Poczynając od poprawy współpracy do znacznej redukcji kosztów operacyjnych, rozwiązania telepresence firmy Polycom mają pozytywny wpływ na działanie firm”.

Obraz
© (fot. Polycom)

Rozwiązanie Polycom HDX 600. obsługuje jakość emisyjną 720p HD (1280 x 720) przy prędkości 30 klatek na sekundę (fps) począwszy od 832 Kbps, jak również obraz w jakości DVD (704 × 576) przy prędkości 30 klatek na sekundę począwszy od 256 Kbps. Dodatkowo, urządzenie transmituje dźwięk HD stereo, co umożliwia prowadzenie naturalnych dwustronnych rozmów (Polycom 22 kHz HD Voice in StereoSurround). Dodatkową funkcją jest możliwość współdzielenia różnych materiałów w jakości HD, w tym filmów, arkuszy kalkulacyjnych, prezentacji, obrazów lub elementów fizycznych takich jak kody kreskowe, koperty oraz produkty za pomocą różnego rodzaju urządzeń peryferyjnych (komputer, odtwarzacz DVD, kamera dokumentacyjna, etc.).

Rozwiązanie Polycom HDX 600. oparte jest na powszechnie stosowanych standardach w dziedzinie wideokonferencji i może płynnie współpracować z ponad milionem opartych na standardach terminali wideokonferencyjnych, które są obecnie w użyciu, w tym ponad 50 tysięcy systemów telepresence wdrożonych do tej pory przez firmę Polycom. System typu plug-and-play (podłącz i używaj) jest prosty w instalacji i użytkowaniu. Ponadto wykorzystuje technologię opracowaną przez firmę Polycom o nazwie Lost Packet Recovery™ (LPR™), która pozwala na optymalizację jakości wideo w sieciach IP oraz zapewnia wysoką jakość nawet w sieciach podatnych na utraty pakietów IP i przeciążenia.

Ceny i dostępność
Rozwiązanie Polycom HDX 6000 będzie dostępne od 1 lipca 2009 r. w sieci autoryzowanych dystrybutorów firmy Polycom w cenie od 4,999 EURO.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)