Polskie firmy na CES 2017

Polskie firmy na CES 2017
Źródło zdjęć: © flickr.com | LG Electronics
Bolesław Breczko

04.01.2017 16:44, aktual.: 04.01.2017 17:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

CES 2017 to największe na świecie targi elektroniki i nowych technologii. Na tegorocznej odsłonie targów w Las Vegas obok światowych gigantów rynku pojawią się też cztery firmy z Polski.

CES 2017: Fibaro – inteligentne domy z Poznania

Fibaro to firma produkująca inteligentne systemy do domu, wykorzystujące sieć Internet of Things (ang. internet rzeczy). Systemy Fibaro mogą sterować światłem i ogrzewaniem w zależności od tego, ile osób jest w domu, pozwalają też na zdalne sterowanie wszelkimi innymi systemami w domu, w tym systemem alarmowym i monitoringu. System można też zaprogramować, aby w określonych sytuacjach wykonywał konkretne zadania.

Obraz
© Fibaro.com

CES 2017: Ecolife – aplikacja, która mierzy zanieczyszczenie powietrza

Ecolife to startup założony przez naukowców z Akademii Górniczo-Hutniczej, która wykorzystuje platformę społecznościową do pomiaru zanieczyszczeń w powietrzu. Aplikacja SMOG bazuje m.in. na inteligentnych urządzeniach IoT (Inernet of Things) oraz aplikacjach internetowych i mobilnych. Zebrane w ten sposób informacje przetwarza i udostępnia użytkownikom.

Obraz
© Ecolife.eu.com

CES 2017 Genesis – sprzęt dla graczy

Genesis to polska marka sprzętu gamingowego (czyli dla graczy komputerowych). Tego typu akcesoria, dedykowane dla graczy, stały się w ostatnich czasach bardzo popularne. Genesis ma w swojej ofercie klawiatury, myszki, gamepady, słuchawki, podkładki, fotele i akcesoria dla graczy.

Obraz
© Genesis-zone.com

CES 2017 ZMorph – wielofunkcyjne urządzenie do druku 3D

ZMorph jedzie do Las Vegas ze swoim unikatowym urządzeniem do tworzenia w 3D. Wielofunkcyjna maszyna łączy w sobie funkcje drukarki 3D, lasera i maszyny CNC. To urządzenie idealne do tworzenia prototypów i testów w domowych warunkach.

Obraz
© ZMorph3d.com

CES 2017

CES - Consumer Electronics Show to międzynarodowa wystawa sprzętu elektronicznego, która odbywa się w dniach 5-8 stycznia 2017 r. w Las Vegas. Targi CES 2017 są najważniejszym forum premier najbardziej innowacyjnych i przełomowych rozwiązań.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)