Polski Yanosik na Litwie!

Polski Yanosik na Litwie!29.07.2014 10:47
Polski Yanosik na Litwie!
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Potwierdziły się nasze informacje sprzed niespełna trzech tygodni - Yanosik jest oferowany poza Polską. Pierwszym z krajów, gdzie został wprowadzony, jest Litwa.

Podczas giełdowego debiutu firmy Neptis, twórcy Yanosika, jej prezes zapewniał, że ma w planach ekspansję na rynki europejskie. Szczegółów nie chciał wówczas zdradzić, ale dziś już wiadomo: podpisano umowę o długofalowej współpracy z litewską firmą UAB Altas z Kowna. To właśnie ta działająca na rynku od 2. lat spółka zajmie się wprowadzaniem Yanosika na rynek, rozwijając u naszych wschodnich sąsiadów jego potencjał społecznościowy.

Dla mieszkańców Litwy Yanosik nie będzie jedynie informatorem o krajowych drogach, ale też asystentem w wyjazdach zagranicznych - w podróżach do Polski i dalszych, tych, które przez nią prowadzą. Podobnie jak u nas, także na Litwie asystent kierowcy od Neptisa dostępny jest jako bezpłatna aplikacja na smartfony, a także w postaci dedykowanego urządzenia podłączanego do gniazda 12. w aucie.

Czy polski Yanosik będzie znany w całej Europie? Pierwszy - i zapewne nie ostatni - krok w tym kierunku został już poczyniony. Wygląda na to, że Neptis idzie w ślady firmy Coyote System, która dostarczanie rozwiązań informujących w czasie rzeczywistym o fotoradarach i utrudnieniach w ruchu drogowym zaczynała we Francji, a dziś funkcjonuje w siedmiu krajach Starego Kontynentu: Belgii, Hiszpanii, Niemczech, Luxemburgu, Polsce oraz we Francji i Włoszech.

Polecamy na stronach Lokalizacja.info: MyTaxi na Windows Phone

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)