Polkomtel informuje gdzie ma HSPA

Polkomtel informuje gdzie ma HSPA

Polkomtel informuje gdzie ma HSPA
Źródło zdjęć: © WP.PL
27.05.2008 10:39, aktualizacja: 27.05.2008 12:18

Polkomtel opublikował listę miast, w których dostępna jest technologia HSUPA (ang. High Speed Uplink Pocket Access, czyli prędkość w stronę od abonenta) i HSDPA 7,2 Mb/s (ang. High Speed Downlink Pocket Access, czyli prędkość w stronę do abonenta).

Polkomtel opublikował listę miast, w których dostępna jest technologia HSUPA (ang. High Speed Uplink Pocket Access, czyli prędkość w stronę od abonenta) i HSDPA 7,2 Mb/s (ang. _ High Speed Downlink Pocket Access _, czyli prędkość w stronę do abonenta).

Obecnie technologia HSUPA do 1,9 Mb/s oraz HSDPA do 7,2 Mb/s w sieci Polkomtela dostępna jest w miejscach o największym natężeniu pakietowego ruchu danych w Warszawie, Trójmieście, Poznaniu, Szczecinie, Wrocławiu, Bydgoszczy, Łodzi, Toruniu, Olsztynie, Kaliszu, Grudziądzu, Elblągu, Inowrocławiu, Koszalinie, Kołobrzegu, Lublinie, Białymstoku, Chełmie, Płocku, Katowicach (wraz z aglomeracją), Krakowie, Częstochowie, Opolu i Zakopanem. Już wkrótce technologia HSUPA pojawi się w kolejnych miastach, gdzie obecnie dostępna jest technologia HSDPA o maksymalnej prędkości 3,6 Mb/s.

Jak informuje operator, szybka transmisja danych w technologii 3G i HSDPA dostępna jest aktualnie w ponad 1000 dużych miastach i mniejszych miejscowościach, zamieszkanych przez ponad 40% populacji Polski.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)