Polka w półfinale Electrolux Design Lab!

Polka w półfinale Electrolux Design Lab!20.06.2013 12:02
Polka w półfinale Electrolux Design Lab!
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Małgorzata Blachnicka, autorka projektu Atem, znalazła się w półfinale międzynarodowego konkursu Electrolux Design Lab. 20 półfinalistów zostało wybranych z ponad 1700 uczestników konkursu z ponad 60 krajów. Pomysł młodej, polskiej projektantki na panel okienny, który zapewnia stałą cyrkulację powietrza oraz tworzy przyjemną atmosferę w domu, odpowiada podtematowi "Naturalne powietrze".

Atem to oddychający panel okienny, który łączy wnętrze mieszkania ze światem zewnętrznym. Atem zapewnia stałą cyrkulację powietrza - wpuszcza do środka tylko czyste powietrze, umożliwia utrzymanie odpowiedniej temperatury i tworzy przyjemną atmosferę w domu. Atem nie oczyszcza powietrza, lecz ocenia jego jakość i odpowiednio reaguje zamykając lub otwierając specjalne membrany. Do obsługi panelu Atem można używać urządzenia sterującego lub aplikacji na smartphone.

"_ Projekty, które wybraliśmy do półfinału są wyraziste, inspirujące i odpowiadające tegorocznemu tematowi konkursu Electrolux Design Lab "Inspiracje miejskim życiem". Zauważyliśmy też pewne trendy – w wielu pomysłach powtarza się rosnąca potrzeba, aby otoczenie, w którym żyjemy było zdrowsze oraz odpowiadało indywidualnym wymaganiom domowników. Chcemy zadbać o siebie i najbliższych i to wyraźnie widać w przedstawionych koncepcjach. Dlatego wiele z nich jest opartych na inspiracjach czerpanych z natury, zarówno jeśli chodzi o funkcjonalność jak i wzornictwo. _" - powiedział Thomas Johansson, przewodniczący jury.

288766692526733459
Źródło zdjęć: © (fot. Materiały prasowe)

Dwa projekty: Harvest Matching oraz Mab otrzymały największą liczbę głosów internautów i automatycznie weszły do półfinału. Pozostałe 1. osób wybrali przedstawiciele Electrolux: Thomas Johansson, Dyrektor Działu Wzornictwa, Mats Ekblad, Dyrektor Działu Zaawansowanego Rozwoju oraz Julia Lilliehöök, Dyrektor Działu Innowacji.

Źródło: informacje prasowe, PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)