Policja dostała e-posterunki

Policja dostała e-posterunki
Źródło zdjęć: © policja.pl

10.06.2011 10:59, aktual.: 10.06.2011 11:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Notebooki wyposażone w aplikacje e-posterunek trafiły do wszystkich komend miejskich i powiatowych policji na Podkarpaciu

Notebooki wyposażone w aplikacje e-posterunek trafiły do wszystkich komend miejskich i powiatowych policji na Podkarpaciu - poinformował w piątek rzecznik podkarpackiej policji Paweł Międlar.

"Głównymi zaletami e-posterunku są krótszy czas dokumentowania czynności na miejscu zdarzenia, możliwość wielokrotnego wykorzystania tych samych danych, a także szybki dostęp do informacji w ramach prowadzonych postępowań" - powiedział rzecznik.

Obraz
© (fot. Policja.pl)
  1. notebooki wyposażone w e-posterunek trafiły do podkarpackich policjantów służby dochodzeniowo-śledczej. Każdy z nich jest dostosowany do specyfiki pracy policyjnej, np. pracę w terenie ułatwiają specjalne szelki, urządzenie jest wzmocnione, odporne na wilgoć i upadek, wyposażone w dodatkową baterię, zasilacz, czytnik i kartę SIM.

"Ekran można ustawić pod dowolnym kątem, a tablet współpracuje z mobilnymi czytnikami linii papilarnych. Niezwykle przydatne są też urządzenia uzupełniające zestaw: mobilna drukarka i aparat cyfrowy" - dodał rzecznik.

Urządzenia zostały zakupione w projekcie realizowanym w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (6)
Zobacz także