Polak to obywatel internetowy

Polak to obywatel internetowy
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos

17.12.2012 10:04, aktual.: 17.12.2012 13:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

22 mln z nas korzysta z internetu, 7 na 10 robi to prawie codziennie. Są i tacy, którzy siedzą w sieci na okrągło. Reszta to użytkownicy okolicznościowi - informuje
"Dziennik Gazeta Prawna".

Obraz polskich internautów AD 201. w porównaniu z tym sprzed roku nie przynosi ogromnego skoku w liczbie użytkowników, za to pokazuje, jak bardzo zmieniły się zwyczaje samych internautów.

W ciągu roku przybyło zaledwie milion internatuów i dziś z sieci korzysta w sumie 2. miliony Polaków. Wciąż jednak wolimy polskie serwisy, gonimy Europę pod względem popularności internetu mobilnego i jesteśmy w czołówce najczęściej korzystających z e-handlu.

"Widoczny jest wyraźny podział na użytkowników, którzy w sieci spędzają bardzo dużo czasu, internet towarzyszy im bez przerwy. I na randomów, którzy traktują go bardzo instrumentalnie - tylko i wyłącznie do pomocy przy pracy i czasem do rozrywki" - mówi Andrzej Garapich, prezes spółki Polskie Badania Internetu (PBI).

"Z drugiej strony są użytkownicy, którzy wciąż korzystają z internetu bardzo sporadycznie. Ale co ważne, ten podział już nie przebiega na liniach: starsi-młodsi, duże miasta-wieś. Jedynie kryterium dochodowe ma jeszcze wpływ na tę częstotliwość" - tłumaczy Garapich

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)