Polacy popierają protestujących przeciw ACTA

Polacy popierają protestujących przeciw ACTA16.02.2012 10:04
Polacy popierają protestujących przeciw ACTA
Źródło zdjęć: © Andrzej Hrechorowicz / PAP

67 proc. Polaków uważa, że więcej racji w sporze o przystąpienie do międzynarodowego porozumienia ACTA mają protestujący

67 proc. Polaków uważa, że więcej racji w sporze o przystąpienie do międzynarodowego porozumienia ACTA mają protestujący, rząd w tej kwestii popiera co dziesiąty mieszkaniec naszego kraju - wynika z najnowszego sondażu TNS OBOP.

Celem sondażu było zbadanie stanu opinii publicznej po demonstracjach przeciwników podpisania przez rząd międzynarodowej umowy handlowej ACTA dotyczącej zwalczania obrotu towarami podrabianymi, które odbyły się na ulicach największych polskich miast.

Na pytanie o to, kto ma więcej racji w sporze o ACTA, 3. proc. odpowiedziało, że zdecydowanie protestujący, 36 proc. - raczej protestujący. Zdecydowanie po stronie rządu opowiedział się 1 proc. ankietowanych, jego decyzję raczej pozytywnie oceniło 10 proc. badanych. 23 proc. nie miało zdania na ten temat.

Po stronie demonstrantów opowiada się 5. proc. elektoratu PO, 74 proc. - PiS, 72 proc. - PSL. Co piąty badany, który w sporze o ACTA popiera rząd, jest zwolennikiem PO (22 proc.), rację rządowi przyznaje 4 proc. zwolenników PiS i 5 proc. zwolenników PSL.

Praktycznie każdy badany słyszał o "demonstracjach młodych ludzi przeciwko podpisaniu przez rząd pewnego porozumienia międzynarodowego" (9. proc.), 84 proc. osób widziało je w telewizji lub internecie albo słyszało o nich w radiu.

  1. proc. spośród tych, którzy słyszeli o demonstracjach, wie, czego dotyczyło oprotestowane porozumienie - badani ci wskazywali na przedstawionej im liście na "korzystanie z internetu".

Sondaż przeprowadzono w dniach 2-6 lutego br. na ogólnopolskiej, losowej, reprezentatywnej próbie 100. mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)