Polacy piracą na potęgę

Polacy piracą na potęgę
Źródło zdjęć: © © Jörg Lantelme - Fotolia.com

11.12.2014 12:18, aktual.: 11.12.2014 15:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Raport PwC nie stawia nas w zbyt korzystnym świetle. Ok. 30% wszystkich polskich internautów korzysta z pirackich treści dostępnych w Sieci. Co więcej: 94% Polaków poszukujących w Sieci filmów zdobywa je z nielegalnego źródła.

W ciągu roku odtwarzamy nielegalnie ok. 400-500 mln filmów, 650-750 mln seriali i 150-180 mln wydarzeń sportowych. Co najgorsze, prawie połowa użytkowników *płaci za nielegalny dostęp do treści w Sieci. *Miesięcznie, średnia kwota, którą płacimy piratom to ok. 14zł. Oprócz opłaty za dostęp, serwisy oferujące pirackie treści bardzo często zarabiają na wyświetlanych tam reklamach. Według badań IAB Polska zyski pirackich przychodów reklamowych w 2013 roku przekroczyły 50 milionów złotych.

Coraz lepsza sytuacja materialna piratów oznacza coraz większe straty dla twórców i polskiego skarbu państwa. Co więcej - autorzy raportu stwierdzają, że z pirackich treści korzystają ludzie, którzy swoją sytuację materialną oceniają jako "bardzo dobra". Oznacza to, że nawet dobrze sytuowane osoby wolą zapłacić mniej, za nielegalny dostęp do swojego ulubionego serialu, czy filmu, który akurat chciałyby obejrzeć.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: To ile będzie kosztował ten Windows 10?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)