Polacy liderem e‑commerce w regionie

Polacy liderem e-commerce w regionie

01.08.2007 12:30, aktual.: 01.08.2007 12:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Do przynajmniej jednokrotnych zakupów online przyznaje się 66% polskich internautów. To największy odsetek spośród krajów Europy Środkowo-Wschodniej ujętych w badaniu Gemiusa.

Polska wyprzedza Pod tym względem Rosję ( 53 % ), Litwę ( 32 % ), Rumunię ( 29 % ) oraz Ukrainę ( 29 proc. ), informuje Gemius.

Polscy internauci mają dłuższy staż zakupów w internecie od swoich wschodnich sąsiadów. 36% z nich dokonało swoich pierwszych zakupów online dwa lata temu lub dawniej. Z kolei najwięcej młodych klientów e-sklepów - czyli takich którzy pierwszy raz kupili coś w sklepie internetowym w ciągu ostatnich 6 miesięcy - jest na Ukrainie ( 46% ) i w Rumunii ( 48% ).

Polska jest jedynym spośród analizowanych krajów, w którym aukcje internetowe są bardziej popularne niż sklepy - w tych pierwszych kupowało 7. % polskich użytkowników internetu, którzy robili zakupy przez internet, podczas gdy w tych drugich - 58 %. W pozostałych krajach odsetek kupujących w e-sklepach kształtuje się na poziomie od 85 % dla Litwy do 99 % dla Rosji.

Obraz
© Kiedy pierwszy raz kupił(a) Pan(i) coś w internecie? Źródło: Gemius SA

36 % internautów w Polsce, którzy kiedykolwiek robili zakupy on-line, przyznało, że w przyszłości zamierza kupować w ten sposób częściej niż dotychczas. Taką samą deklarację wyraziło ponad 40 % użytkowników internetu z Ukrainy, Litwy i Rumunii oraz 33 % użytkowników z Rosji.

Cytowane dane pochodzą z raportu Gemiusa i Sklepy24.pl "E-Commerce 2007". Więcej:

Gemius i Sklepy24.pl przygotowały raport "E-commerce w Polsce 2007" - http://www.internetstandard.pl/news/118721.html

Źródło artykułu:internetstandard.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)