Pół miliona kary dla TP za biuro numerów

Pół miliona kary dla TP za biuro numerów

Pół miliona kary dla TP za biuro numerów
04.01.2010 23:16, aktualizacja: 05.01.2010 10:00

31. grudnia Prezes UKE nałożył na Telekomunikację Polską karę w wysokości 500 tys. zł za to, że w dalszym ciągu nie wszyscy użytkownicy mają dostęp do usługi Ogólnokrajowego Biura Numerów za taką samą opłatą.

TP jest przedsiębiorcą wyznaczonym do świadczenia usługi powszechnej, w skład której wchodzi m.in. usługa Ogólnokrajowego Biura Numerów (OBN). TP została wyznaczona do świadczenia usługi OBN już w lipcu 2006 roku. Zgodnie ze szczegółowymi warunkami realizacji tej usługi, określonymi decyzją Prezesa UKE, musi być ona świadczona za taką samą opłatę wszystkim użytkownikom publicznych sieci telefonicznych, tj. sieci telefonii stacjonarnej, jak i ruchomej, czyli aktualnie, zgodnie z cennikiem TP, po 1,42 zł brutto za połączenie.

Ciągle, za cenę dostępną dla klientów TP, do OBN nie mają użytkownicy m.in. Global Connect, Gremium, Nordisk Polska, PTC ,Centertela, Polkomtela i Zarządu Morskiego Portu Gdynia.

Wymóg realizacji usługi OBN za taką samą opłatę wszystkim użytkownikom jest ściśle związany z tym, że usługa ta jest świadczona w ramach usługi powszechnej i przede wszystkim dlatego powinna być dostępna wszystkim użytkownikom na niedyskryminujących warunkach, po przystępnej cenie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)