Pojedynek przeglądarek - BlackBerry OS, iOS, Android

Pojedynek przeglądarek - BlackBerry OS, iOS, Android

Pojedynek przeglądarek - BlackBerry OS, iOS, Android
08.08.2010 13:55, aktualizacja: 09.08.2010 09:22

Serwis CrackBerry przeprowadził test prędkości przeglądarek w trzech najgorętszych telefonach na rynku - BlackBerry Torch 9800, iPhone 4 oraz Samsung Captivate.

Serwis _ CrackBerry _ przeprowadził test prędkości przeglądarek w trzech najgorętszych telefonach na rynku - BlackBerry Torch 9800, iPhone 4 oraz Samsung Captivate (czyli Samsung Galaxy S).

_ BlackBerry Torch 9800 _ to najnowszy smartfon RIM i pierwsze urządzenie tego producenta, które pracuje pod kontrolą systemu BlackBerry OS 6. Jego serce bije z prędkością 624 MHz.

_ Samsung Captivate _ (Samsung Galaxy S) to jeden z najmocniejszych obecnie Androidów (2.1). Został on wyposażony w procesor taktowany zegarem o częstotliwości 1 GHz i dostępny jest w ofercie amerykańskiego AT&T.

Trzeci w konkurentów to _ iPhone 4 _, którego szerzej przedstawiać nie trzeba. W jego wnętrzu znajduje się procesor działający z prędkością 1 GHz.

Wszystkie przeglądarki w testowanych smartfonach działają w oparciu o silnik renderujący WebKit. Po wczytaniu kilku stron okazało się, że wszystkie trzy urządzenia charakteryzują się podobną prędkością działania - różnice pomiędzy nimi liczone były w sekundach, a więc były stosunkowo niewielkie i praktycznie bez znaczenia. Nieznacznie od stawki odstawał BlackBerry.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)