Pójdą siedzieć za konsole

Pójdą siedzieć za konsole
Źródło zdjęć: © KWP Szczecin via IDG

03.07.2009 14:30, aktual.: 06.07.2009 10:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Szczecińscy policjanci zatrzymali dwie osoby, które nielegalnie przerabiały konsole do gier. Modyfikacja platform sprawiała, że możliwe było odtworzenie na nich pirackiego oprogramowania. Policja informuje, że za podobne przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Akcja została dokładnie przygotowana. Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Szczecinie badali sprawę nielegalnego przerabiania konsol od dłuższego czasu. Wreszcie udało im się wytypować dwa serwisy, które były podejrzane o prowadzenie takiej działalności.

Obraz
© (fot. KWP Szczecin)

Po sprawdzeniu danych i uzyskaniu nakazu sądowego, policja wkroczyła do siedzib serwisów. Okazało się, że podejrzenia były słuszne. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie prawie 15. zmodyfikowanych urządzeń, w tym zarówno konsole stacjonarne, jak i przenośne. Ponadto ujawniono oprogramowanie służące do przerabiania platform oraz ponad 170 specjalnych chipów, które montowano w konsolach.

Serwisanci ogłaszali się w Internecie i mieli klientów z całego kraju. Wstępnie straty powstałe w wyniku procederu oszacowano na około 7. tys. złotych. Funkcjonariusze zabezpieczyli również dyski twarde serwisantów, które trafią pod ocenę biegłych.

Obaj zatrzymani mężczyźni zostali przesłuchani. Teraz zabezpieczony sprzęt trafi do biegłych i po ich opinii będą formułowane zarzuty dla obu serwisantów. Za przestępstwa grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Taką samą odpowiedzialność karną mogą ponieść osoby, które zlecały przerobienie konsoli.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (153)