Pojawi się Samsung Galaxy Note 6 w wersji Lite?

Pojawi się Samsung Galaxy Note 6 w wersji Lite?08.05.2016 11:56
Pojawi się Samsung Galaxy Note 6 w wersji Lite?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Samsung Galaxy Note 6 ma być - jak zwykle w przypadku tej serii - niezwykle wydajnym, bardzo dobrze wyposażonym smartfonem. Ale może pojawi się również jego odchudzona i tańsza wersja.

Według pogłosek, które pojawiły się najpierw w chińskich mediach, Samsung pracuje również nad "lżejszą" wersją swojego topowego smartfona/phabletu z serii Galaxy Note. Nazwa "Lite" jest oczywiście hipotetyczna, natomiast wprowadzenie nieco gorzej wyposażonej, a równocześnie tańszej wersji - całkiem prawdopodobne.

Według doniesień, Samsung Galaxy Note 6 w wersji "Lite" ma być również wyposażony w potężny ekran o przekątnej 5,8 cala, natomiast o niższej rozdzielczości: Full HD (1080x1920 pikseli). Natomiast "słabsze wyposażenie" (cudzysłów jak najbardziej na miejscu) w przypadku podzespołów wewnętrznych oznacza wykorzystanie układu Snapdragon 820 oraz 4 GB pamięci RAM (zamiast Snapdragona 823 i 6 GB, w które podobno będzie wyposażona zwykła wersja nowego Note'a).

Nic więcej na razie nie wiadomo, ale naszym zdaniem wprowadzenie tego typu modelu do oferty byłoby świetnym posunięciem. Specyfikacja tak wyposażonego modelu byłaby i tak w zupełności wystarczająca do płynnego, wygodnego korzystania z takiego telefonu nawet przy mocno wymagających aplikacjach czy grach, natomiast z drugiej strony pojawiłaby się szansa na niższą, bardziej przystępną cenę, a może także nieco dłuższy czas pracy po naładowaniu.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Wyciekły zdjęcia Galaxy S7 Active

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)