Pograj i pooglądaj w 3D

Pograj i pooglądaj w 3D

16.09.2008 16:30, aktual.: 17.09.2008 08:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Najnowszy monitor Hyundai noszący oznaczenie W220S został wyposażony w oprogramowanie umożliwiające zmianę wyświetlanego obrazu na stereoskopowy obraz trójwymiarowy. Dzięki dołączonym do urządzenia okularom można więc - jak zapewnia producent - poczuć się jak w kinie 3D lub czerpać więcej przyjemności z gier, np. strzelanek FPP.

Hyundai W220S to 22-calowy monitor panoramiczny, dysponujący matrycą typu TN, chociaż producent w oficjalnej informacji prasowej podaje, iż jest to A-Si ( to jak wiadomo odnosi się jednak do "amorficznego krzemu", czyli technologii produkcji matryc ). Urządzenie może wyświetlić obraz w rozdzielczości 1680 x 1050 pikseli, z jasnością 300 cd/m2 i w kontraście 1000:1. Deklarowany przez producenta czas reakcji matrycy wynosi 5 ms, a widzialność obrazu - 160 stopni w poziomie i 150 stopni w pionie. Monitor posiada łącza HDMI, DVI-D i VGA. Waży 7,3 kg.

Ekran monitora jest pokryty specjalnym podwójnym filtrem polaryzacyjnym, co w połączeniu z opracowanym przez firmę TriDef oprogramowaniem i dołączonymi okularami pozwala cieszyć się z efektu obrazu 3D ( wykorzystywane są tu różnice w perspektywie widzianej przez lewe i prawe oko człowieka ). Tyle że sterowniki TriDef są dodatkowo płatne - firma oferuje na swojej stronie - http://www.tridef.com/3dgames/3d-games.html kilka driverów dla popularnych gier, w tym Bioshock, Crysis, Call of Duty 4, The Sims 2, World of Warcraft czy Need for Speed - Pro Street, z których każdy kosztuje niecałe 5 dolarów.

Monitor wyceniono na 1999 zł.

Więcej informacji: Hyundai - http://www.hyundaiit.pl

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także