Pogodynka

Pogodynka

Pogodynka
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta
09.05.2012 10:47, aktualizacja: 09.05.2012 11:45

Pogodynka to uniwersalna aplikacja na smartfony i tablety z prognozami Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Pogodynka to uniwersalna aplikacja na smartfony i tablety z prognozami Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Aplikacja podaje informacje na temat pogody dla blisko siedemdziesięciu tysięcy miejscowości w całej Polsce na najbliższe siedem dni.

Pogodynka prezentuje informacje o temperaturze powietrza, opadach, prędkości i kierunku wiatru, ciśnieniu atmosferycznym oraz aktualnej sytuacji meteorologicznej. Ponadto aplikacja jest źródłem ostrzeżeń meteorologicznych i hydrologicznych dla wszystkich miejscowości w kraju, wydawanych przez lokalne biura prognoz meteo.

Wszelkie dane prezentowane przez Pogodynkę są pobierane bezpośrednio z serwerów państwowego Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Przy tym są nieustannie aktualizowane, więc o wszelkich zmianach w pogodzie użytkownik aplikacji jest informowany na bieżąco. Program jest dostępny w języku polskim.

Pogodynka w płatnej wersji PRO (kosztującej ok. 3,50 zł) oferuje kilka dodatkowych funkcji – w tym szczegółową pogodę godzinową dla każdego dnia i poszczególnych pasm górskich, lokalizowanie GPS, czy też informacje o aktualnych poziomach wód w polskich rzekach, stanach ostrzegawczych i alarmowych. Ponadto w sezonie aplikacja dostarcza szczegółów o grubości pokrywy śnieżnej i gatunku śniegu (zimą), a także temperaturze wody dla popularnych polskich kąpielisk (latem).

Poza tym wersja PRO umożliwia zapamiętywanie miejscowości na liście ulubionych, co może się okazać szczególnie przydatne dla osób często podróżujących po kraju.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)